Zdjęcie wydarzenia Wystawa: Pontonem przez morze. Jak Europa wita uchodźców?

Wystawa: Pontonem przez morze. Jak Europa wita uchodźców?

Wystawa jest poświęcona kwestii migracji, uchodźstwa, oraz sytuacji osób szukających azylu w Europie.

Wystawa jest poświęcona kwestii migracji, uchodźstwa, oraz sytuacji osób szukających azylu w Europie. Poznaj historie ludzi, którzy byli zmuszeni opuścić swój dom i udać się w niebezpieczną podróż. Wystawa przedstawia w pięciu rozdziałach drogę, którą uchodźcy przebywają do Europy.

Są to: czas przed decyzją o uchodźstwie; przyczyny podjęcia decyzji o ruszeniu w drogę; przebycie granicy do Europy drogą morską; obóz uchodźczy na europejskiej ziemi. 

Wystawę można odwiedzać w dni tygodnia w godzinach 10.00-16.00 oraz w weekendy w trakcie innych wydarzeń mających miejsce na terenie Czasoprzestrzeni. Inne terminy wizyty możliwe po wcześniejszym umówieniu pod adresem lub numerem telefonu +48 508 911 608. Istnieje możliwość umówienia grup szkolnych / młodzieżowych na oprowadzanie kuratorskie w języku polskim i angielskim po wcześniejszym ustaleniu terminu pod adresem . Wstęp wolny.

Organizatorzy: Janina Ochojska - działaczka społeczna, współtwórczyni trzeciego sektora w Polsce, pracowniczka humanitarna. Praca w Parlamencie Europejskim jest kontynuacją wieloletniej misji realizowanej w organizacjach społecznych.

Czasoprzestrzeń - jedna z ważniejszych lokalizacji kulturalnych i społecznych na mapie Wrocławia. Miejsce prowadzone jest przez Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych „Tratwa", które na swój pokład wzięło już wiele inicjatyw społecznych i pomocowych. Wystawa sfinansowana ze środków Grupy EPL w Parlamencie Europejskim.

Galeria

Powiązane wydarzenia