Wystawa prac Szymona Wojtaka w Starej Piekarni

Był asystentem kuratora wystaw Krzysztofa Ryfy w Galerii 33 2012/14. Mieszka i tworzy w Ostrowie Wielkopolskim.

Po sierpniowej wystawie prac z cyklu "Kobieta z gitarą" p. Jana Pływacza serdecznie zapraszamy na wystawę obrazów p. Szymona Wojtaka, którą od dziś do dnia 21 października można podziwiać w Starej Piekarni. Biogram: Szymon Wojtak.

Miliczanin, rocznik 1988. Jest absolwentem Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu (licencjat) u Prof. Jarosława Kozłowskiego. Zajmuje się malarstwem. Tworzy - Martwe natury, Architekturę, Postać, mlecze, Akt, Dripping, Abstrakcje, Collage, Kociambry, Płaszczyzny i Szczeliny. Jest autorem dziesięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem trzydziestu prezentacji zbiorowych w Ostrowie Wielkopolskim, Tomaszowie Lubelskim, Dobrzycy, Obrzycko, Kaliszu, Nowe Skalmierzyce, Psary, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Bitterfeld Greppin, Carmzow-Wallmow i Paryżu.

Był w składzie Jury pięciu konkursów plastycznych dla dzieci. Jego malarstwo można znaleźć w zbiorach prywatnych i publicznych w Niemczech i Polsce. Aktywnie uczestniczy w aukcjach charytatywnych. W 2005 roku otrzymał honorowy tytuł Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w dniu Animatora i Pracownika Kultury za młodzieńczy talent plastyczny. Był asystentem kuratora wystaw Krzysztofa Ryfy w Galerii 33 2012/14. Mieszka i tworzy w Ostrowie Wielkopolskim.

Prezentacje zbiorowe w których uczestniczył: Ostrów Moje Miasto, Ars Uniwersitatis, Multi Art Miasto Kalisz Zawładnięte Przez Sztukę, Alternatywy 33, Salon Jesienny w Paryżu, Jacy Jesteśmy, Ostrów Artystów Przebendowskiego,10-ty LETNI SALON SZTUKI, Poetyckie Listopady, IX Powiatowe Biennale Grafiki i Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży "Koci świat", 4xMalarstwo w głąb siebie, Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Plenerowy Wymiar Sztuki ", Ceramika Unikatowa Pracownia Rzeźby Marii Podskarbi Hebisz oraz wystawa malarstwa czarno-białego.

Galeria

Powiązane wydarzenia