Zdjęcie wydarzenia Wystawa: „Tadeusz Różewicz we Wrocławiu. Ludzie – miejsca – opowieści”

Wystawa: „Tadeusz Różewicz we Wrocławiu. Ludzie – miejsca – opowieści”

Ekspozycja ma wprowadzić we wrocławski świat poety.

„Tadeusz Różewicz we Wrocławiu. Ludzie – miejsca – opowieści” to wystawa, którą będzie można zobaczyć już od 2 listopada na ulicy Świdnickiej we Wrocławiu (na wysokości Hotelu Monopol).

Ekspozycja ma wprowadzić  we wrocławski świat poety. Jest zapowiedzią przewodnika autorstwa dr hab. Wojciecha Browarnego profesora Uniwersytetu Wrocławskiego pt. „W drodze. Wrocław śladami Tadeusza Różewicza”, którego premiera odbędzie się już w grudniu 2021 roku nakładem wydawnictwa Warstwy.

Realizowana jest we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. „W drodze. Wrocław śladami Tadeusza Różewicza – to bogato ilustrowana opowieść o Wrocławiu Tadeusza Różewicza. Przewodnik po ulubionych zakątkach poety przedstawia m.in. utrwalone w jego twórczości i na fotografiach miejsca związane z przestrzenią, instytucjami oraz znakami krajobrazu (realnego i symbolicznego) Wrocławia. Wystawa „Tadeusz Różewicz we Wrocławiu. Ludzie – miejsca – opowieści” będzie możliwa do zobaczenia na ulicy Świdnickiej od 02 listopada do 19 listopada.

Natomiast przy Bibliotece Uniwersyteckiej od 19 listopada do 3 grudnia. Autorem wystawy jest dr hab. Wojciech Browarny, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego z Instytutu Filologii Polskiej i Pracowni Badań Regionalnych.

Szczegóły wydarzenia:
zajezdnia.org

Galeria

Powiązane wydarzenia