Zdjęcie wydarzenia Wywczas

Wywczas

Wywczas to kulturalna propozycją na spędzenie ostatnich tygodni lata w zielonych zakątkach Wrocławia.

Wywczas to kulturalna propozycją na spędzenie ostatnich tygodni lata w zielonych zakątkach Wrocławia. W ramach cyklu odbywa się 5 wydarzeń filmowo-kulinarnych oraz weekendowy finał w Parku Stabłowickim.

Na terenie każdej dawnej dzielnicy (Starego Miasta, Fabrycznej, Krzyków, Śródmieścia i Psiego Pole) wybraliśmy lokalną restaurację, oferującą dania z różnych części świata. Film pokazywany podczas kolejnych wieczorów pochodzić będzie z tego samego regionu, co serwowana w czasie wydarzenia kuchnia.  

W czwartek, 23 września zawitamy na Psie Pole, a bardziej precyzyjnie – na Zakrzów, osiedle, które coraz bardziej domaga się odkrycia. Kulinarnym partnerem piątego Wywczasu będzie foodtruck GoFreak, który od kilku lat podróżuje po całym mieście i serwuje pyszne gofry.

Na jeden wieczór GoFreak stanie się na placu integracyjnym w Parku Jedności na Zakrzowie, by zaserwować inspirowane Stanami Zjednoczonymi smakołyki.

Do USA zabierze nas także komedia-science fiction „Palm Springs” – historia dwójki osób, które orientują się, że zostały zamknięte w pętli czasowej i do znudzenia przeżywają ten sam dzień. Na szczęście są tam razem i naprawdę nieźle się dogadują.

Program:

23 września

  • Park jedności wieczór GoFreak

25 września

  • 18.00 koncert zespołu Bluszcz. Wrocławski duet, czyli bracia Jarek i Romek, dzięki którym potuptamy w rytmach „polish PRL”.

26 września

  • 12.00-14.00 Plant Printing. Warsztaty dla dzieci. Plant Printing to efektowna technika drukowania, w której kwiaty, liście i inne rośliny są wykorzystywane do tworzenia wzorów na papierze lub tkaninie.Na warsztaty nie są wymagane zapisy. Prowadząca: Natalia Jerzak Graficzka, inicjatorka SitoOgrodników – lokalnej społeczności, związanej z sitodrukiem, oraz pasjonatka kolarstwa.
  • 12.30-13.30 Roślinna pogawędka z Panem Kwiaciarzem. Pan Kwiaciarz który jest prawdziwym maniakiem w tej dziedzinie. Filip Marek prowadzi wykłady i warsztaty z florystyki, roślin ozdobnych i ogrodnictwa. Ukończył ogrodnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz studia podyplomowe z zakresu florystyki na SGGW w Warszawie.
  • 14:00 - 17:00 Wspólne nasadzanie krzewów Hortensji Ogrodowej przy placu zabaw w Parku Stabłowickim. Z pomocą przybędzie nam Zarząd Miejskiej Zieleni. Będziemy mieli potrzebne sprzęty oraz rękawiczki, ale jeśli jesteście zapalonymi ogrodnikami, możecie wziąć również swoje!
  • 14.30-18.00 Sąsiedzka uczta – gotuje Napa Restaurant. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę w Parku Stabłowickim przy wielkim stole. Napa to restauracja w centrum Wrocławia, prowadzona przez Darka Berneckiego oraz jego siostrę Anię Bernecką. Jest to rodzinne miejsce, łączące w sobie znane i popularne dania. Prezentowane w nowy, odświeżony sposób, z ogromnym naciskiem na prostotę i jakość wykonania.
  • 18.30 Kino  Wspólnie obejrzymy włoski komediodramat z 2016 “Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” w reż. Paolo Genovese. Grupa przyjaciół spotyka się na kolację, podczas której pada propozycja nietypowej, aczkolwiek niezwykle prostej gry - wszyscy odkładają na stół telefony i odczytują na głos każdą przychodzącą wiadomość. Z czasem okazuje się, że wszyscy jednak nie znają się tak dobrze...

Galeria

Powiązane wydarzenia