Zauważ Autyzm – wernisaż wystawy, panel dyskusyjny i warsztat

Centrum Innowacji Przejście (ul. Świdnicka 19, Przejście Świdnickie) zaprasza na obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2 kwietnia o godz. 16.00.

Centrum Innowacji Przejście (ul. Świdnicka 19, Przejście Świdnickie) wraz z partnerem merytorycznym Dolnośląskim Stowarzyszeniem na rzecz Autyzmu zaprasza 2 kwietnia na obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

W trakcie spotkania obecni będą rodzice, pedagodzy specjalni, specjaliści z zakresu integracji sensorycznej, rehabilitacji i logopedii oraz terapeuci dzieci ze spektrum autyzmu, którzy podzielą się wiedzą oraz dobrymi praktykami przydatnymi osobom z autyzmem i ich najbliższym.

Harmonogram:

16.00-16.40, Autyzm. Diagnoza i wsparcie - wykład

Wykład wygłosi Jacek Śmigiel, pedagog specjalny, dyrektor Pracowni Wspierania Rozwoju "STIMULUS", dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli GoProgress i zastępca prezesa Dolnośląskiego Stowarzyszenia na Rzecz Autyzmu. Osobami dotkniętymi autyzmem zawodowo opiekuje się od 1999 r., a od 15 lat zajmuje się diagnozą różnicową i funkcjonalną oraz terapią dzieci, młodzieży i dorosłych z całościowymi zaburzeniami rozwoju.

16.50-17.20, Malarski świat Oli

Spotkanie z Dominikiem Sikorskim, ojcem 7-letniej Oli. W trakcie spotkania Uczestnicy zobaczą prace jego córki i wysłuchają opowieści o rozwoju jej pasji malarstwa, a także o codziennych troskach i zmaganiach w wychowywaniu dziecka z autyzmem.

17.30-18.00, Porozmawiajmy o autyzmie. Panel dyskusyjny z udziałem specjalistów

W trakcie panelu obecni będą : Jacek Śmigiel, autor wykładu "Autyzm. Diagnoza i wsparcie"; Dorota Ślepowron-Korwin, pedagog specjalny z ponad 40-letnim stażem w edukacji i terapii dzieci oraz młodzieży z wieloraką niepełnosprawnością; Anna Krzyszczuk i Weronika Kumaszka, specjalistki z zakresu pedagogiki specjalnej, związane z Dolnośląskim Stowarzyszeniem na rzecz Autyzmu oraz Dominik Sikorski ojciec 7-letniej Oli z autyzmem. Panel poprowadzi Alicja Winiszewska, inicjatorka założenia w 1992 r. Dolnośląskiego Stowarzyszenia na rzecz Autyzmu.

18.00-18.40, Warsztat „Autyzm wprowadza zmysły w błąd"

Warsztat przeprowadzi Dorota Ślepowron-Korwin.
Chęć wzięcia udziału w warsztacie prosimy zgłosić telefonicznie: 71 798 64 99

18.00-19.00 Wernisaż wystawy

Prezentacja obrazów 7-letniej Oli dotkniętej autyzmem - abstrakcji, zaskakujących wieloznacznością, kompozycją i doborem barw, które stanowią formę terapii sensorycznej i komunikacji ze światem. Prace Oli będą dostępne w Centrum Innowacji Przejścia od 15 marca do 7 kwietnia.

Galeria

Powiązane wydarzenia