Zdjęcie wydarzenia „Złote płyty"

„Złote płyty"

W „Złotych płytach” pojawia się historia Carla Sagana, słynnego kosmologa i popularyzatora wiedzy o kosmosie.

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu zaprasza na spektakl „Złote płyty". W trakcie wydarzenia wybrzmi muzyka z lat siedemdziesiątych – przede wszystkim hity z okolic 1976 roku w aranżacjach Antonisa Skoliasa i Zuzanny Skolias-Pakuły.

O spektaklu: historia Carla Sagana, słynnego kosmologa i popularyzatora wiedzy o kosmosie. W latach siedemdziesiątych dostał zlecenie od NASA. Razem ze współpracownikami miał wybrać materiały na Złote Płyty, które polecą na sondach Voyager w kosmos – materiały, które odczytają obce cywilizację napotkawszy ziemskie sondy na swojej drodze. List w butelce. List do inteligentnych istot w kosmosie, biogram ludzkości i pozdrowienia od mieszkańców Ziemi. Historia, nauka, sztuka, muzyka: zbiór najwspanialszych dokonań homo sapiens. Zadanie zdawałoby się naukowe, ale okazuje się, że duży wpływ na obrady miały relacje miłosne członków zespołu. Czy w tych warunkach możliwe będzie dokonanie najlepszych wyborów?

Scenografię i kostiumy zaprojektowała Justyna Elminowska, choreografią zajął się Mikołaj Karczewski. Autorem plakatu jest Jakub Woynarowski.

Bilety dostępne na stronie organizatora. 

Szczegóły wydarzenia:
teatr-capitol.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia