Żydowski Wrocław – spacer z przewodnikiem

VIP Travel Wrocław serdecznie zaprasza na spacer śladami dawnego żydowskiego Wrocławia, który odbędzie się 18 października (środa) o godzinie 17.00.

Poruszając się na co dzień po mieście, często nie zwraca się uwagi na historie mijanych miejsc. Tym razem zwolnicie kroku, rozejrzycie się uważniej i odkryjecie dziedzictwo, które pozostawili po sobie handlarze i przedsiębiorcy pochodzenia żydowskiego. Będziecie zaskoczeni, jak wiele dzisiejszy Wrocław zawdzięcza nazwiskom takim jak Sachs, Wertheim czy Schottländer.

Podczas spaceru poznacie między innymi obszar od Starej Synagogi – znanej jako Synagoga Pod Białym Bocianem do ruin zburzonej w 1938 r. Nowej Synagogi przy ul. Łąkowej. Dowiecie się także, jak powstawał ekskluzywny Dom Towarowy Braci Barasch (dzisiejszy Feniks) i kogo przedstawiają twarze na Renomie – dawnym Warenhaus Wertheim.

Wycieczkę poprowadzi licencjonowany przewodnik miejski, Pani Iwona Stec, znana Wam już z m.in. z wycieczek po Starym Cmentarzu Żydowskim, dworcu Wrocław Główny czy cyklu "Śladami wrocławskich Żydów".

  • Czas trwania wycieczki: ok. 1,5 godziny.
  • Koszt wycieczki: 18 zł (w cenie zestaw audio – „słuchawki”).
  • Zgłoszenia udziału w zwiedzaniu należy przesyłać mailowo do dnia 16 października (poniedziałek) na adres podając w treści: swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu i liczbę osób. W tytule maila należy wpisać „Żydowski Wrocław 18.10”.
  • Informacji na temat zwiedzania organizator udziela pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo .

Szczegóły wydarzenia:
viptravelwroclaw.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia