Lodziarnie we Wrocławiu

Strona 1 z 1

Lodziarnie we Wrocławiu

Lato to idealna pora na to, aby wybrać się na lody i nieco się ochłodzić. W najlepszych lodziarniach we Wrocławiu zaskakują nie tylko długie kolejki. Pojawia się tu coraz więcej rzemieślniczych cukierni oferujących coś więcej niż klasyczne smaki lodów – wasze podniebienia zachwycą zimne kulki z dodatkiem popularnych słodyczy czy nietypowych składników, takich jak np. słodki ziemniak czy prosecco. Sprawdź, gdzie wybrać się na lody we Wrocławiu i umilić sobie dzień!

Lodziarnie Wrocław – gdzie na lody?

Najdłuższe kolejki we Wrocławiu ustawiają się przy lodziarni Polish Lody Bema. Oprócz stałych smaków można uświadczyć tutaj codziennie różnych nietypowych lodów, np. o smaku cheeriosów, herbaty Earl Grey, cydru czy innych. Informacji o nowych smakach można szukać codziennie na social mediach tej wrocławskiej lodziarni.

Cukiernia, gdzie znajduje się najwięcej smaków lodów (bo aż 96 rodzajów!) w mieście to Lodziarnia Tralala. Ich zaletą jest to, że wytwarzane są na miejscu, a całą produkcję można oglądać przez szybę. Właścicielem lodziarni jest Włoch, dzięki czemu będziecie mogli przenieść się na słoneczną Sycylię.

Na wrocławskim rynku możecie trafić na Kulka – lody naturalne. Na weekendach można spróbować tutaj alkoholowych lodów (np. Jack Daniel’s czy Martini).To miejsce przyjazne także dla wegan. Jeżeli szukacie lodziarni z tradycją, wybierzcie się do Lody Barton Rynek. Cukiernia działa od 1971 r. i ma we Wrocławiu kilka filii. W menu znajdują się także lody dla diabetyków czy dzieci uczulonych na białko.

Pomysłowe lodziarnie we Wrocławiu

We Wrocławiu oprócz klasycznych lodów włoskich czy zwykłych gałek o smaku czekolady, truskawki i śmietanki można spotkać cukiernie oferujące popularne ostatnio tajskie lody. To tak naprawdę deser lodowy, który powstaje na zasadzie zmieszania bazy w postaci śmietanki, mleka lub soków owocowych z dodatkami takimi jak czekoladki, owoce czy inne słodycze. Cukiernik robi je na oczach klienta, używając do tego specjalnej mrożącej płyty. We Wrocławiu takie lody można zjeść w Ice Rolls & Twoja Czekoladka. Cukiernia znajduje się w centrum miasta.

Szukasz pysznych deserów lodowych, które są robione na świeżo z pomocą… ciekłego azotu? N'ice Cream Factory to nie tylko dobre lody, ale także świetne widowisko, ponieważ maszyny z ciekłym azotem działają na oczach klientów. W menu znajduje się kilkadziesiąt smaków, w tym opcje dla wegan. Oprócz lodów dostępne są w ofercie gofry, koktajle, kawy i naleśniki.

Sprawdź inne lodziarnie w naszym zestawieniu. Wrocław jest ich pełen! Lista aktualizowana jest na bieżąco.