Browar Stu Mostów

Data utworzenia: 2022-08-02

Browar Stu Mostów to młoda firma, ale już ma renomę wśród tych, co lubią piwa rzemieślnicze.

Browar Stu Mostów - godziny otwarcia

Wrocławski browar zaskakuje nowymi gatunkami piw o unikalnych aromatach i sięga do najdawniejszych tradycji miejscowego piwowarstwa. 

poniedziałek - piątek 16:00 - 00:00
sobota 14:00 - 00:00
niedziela 14:00 - 22:00

 

Efektem pracy piwowarów są takie marki, jak WRCLW i Salamander. Specjaliści z Browaru Stu Mostów odtworzyli także recepturę legendarnego piwa z Breslau – Schöps.

Według ocen znawców rynku w Polsce w 2011 roku rozpoczęła się ,,piwna rewolucja’’. Pasjonatów warzenia piwa w małej skali przybywa lawinowo. Ten trend przyszedł z Zachodu. W Stanach Zjednoczonych, w Niemczech, a także w Czechach piwo rzemieślnicze oraz warzone w browarach restauracyjnych jest bardzo popularne. Na tej fali powstał także Browar Stu Mostów. Dzisiaj to miejsce, w którym nie tylko powstaje piwo rzemieślnicze, ale w którym spotkają się jego miłośnicy.

Wrocławskie piwa rzemieślnicze

Firmowane przez Browar Stu Mostów piwa WRCLW pils i roggen otrzymały tytuł Dolnośląskiego Produktu Roku 2015. Salamander Aipa z kolei zdobył wielkie uznanie na niedawnych targach piwnych w Moguncji. W ofercie browaru każdy miłośnik piwa znajdzie coś dla siebie, a butelka pilsa czy aipy może być oryginalnym podarunkiem.

Butelka piwa kosztuje od 7,80 do 9 zł. Piwa i zestawy do kupienia: Browar Stu Mostów, ul. Długosza 2. Strona internetowa browaru.

Browar Stu Mostów w social mediach

Więcej miejsc