Centrum Kultury Agora

Data utworzenia: 2023-12-27

Nowoczesna miejska instytucja kultury o 50-letniej tradycji. Popularyzuje różne rodzaje sztuki, prowadząc rozległą działalność artystyczną i edukacyjną.

Centrum Kultury Agora - godziny otwarcia kas

poniedziałek - piątek   8:00 - 16:00
sobota - niedziela   czynne zgodnie z planem imprez

 

Ośrodek znany jest ze współpracy z uznanymi twórcami i pedagogami, propaguje rozwój młodych talentów i umożliwia im wszechstronny rozwój, budując przyjazną przestrzeń do estetycznych poszukiwań, rozwijania pasji i wszechstronnego rozwoju niezależnie od wieku.

Koncerty, spektakle, projekty

CK Agora to miejsce spotkań artystów profesjonalistów i amatorów z publicznością. Organizatorzy wydarzeń dbają o to, by charakteryzowała je wysoka jakość, interdyscyplinarność, partycypacyjność i innowacyjność.

W siedzibie Centrum przy ul. Serbskiej proponowane są wydarzenia artystyczne o różnym charakterze i profilu: koncerty, spektakle, wystawy i festiwale. Wizytówką instytucji stały się cykliczne projekty kulturalne, m.in.: ART OF IMPROVISATION Creative Festival – festiwal sztuki improwizowanej, FeTA – Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich, 11/11 – „Wolność kochasz i rozumiesz”  czy Festiwal Śpiewających Przedszkolaków,

Szeroki wachlarz zajęć i warsztatów

W swoich pracowniach CK Agora prowadzi zajęcia teatralne, muzyczne, fotograficzne, z zakresu rzemiosła artystycznego (ceramika, szkło) i wiele innych. Działalność ma zarówno cechy lokalne, jak i skalę międzynarodową.

W Agorze działa 25 pracowni, 18 instruktorów, miesięcznie bierze udział w różnych zajęciach ok. 400 uczestników.

Popularnością cieszy się Wolna Szkoła – warsztaty oparte na metodzie „Zrób to sam”. Formuła projektów oraz autorski program, na który składają się m. in.: pokazy mistrzów, warsztaty, przeglądy młodych twórców i konkursy, zdobyły uznanie środowiska artystycznego oraz umożliwiły start wielu nowym osobowościom scenicznym.  

Galeria

Centrum Kultury Agora w social mediach

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc