Concordia Design

Concordia Design Wrocław to nowoczesne centrum kreatywności i biznesu na Wyspie Słodowej.

Przestrzeń została zaprojektowana przez topową europejską pracownię architektoniczną MVRDV.

Obiekt daje duże to możliwości. To miejsce pracy, ale także spędzania czasu wolnego  Można przyjść tam na obiad z rodziną czy na imprezę z przyjaciółmi. W Concordia Design urządzimy również wystawy, konferencje czy warsztaty.

Bryła budynku łączy w sobie odrestaurowaną XIX-wieczną kamienicę i nowoczesną część przystosowaną do planowanych funkcjonalności.

Stworzono tu przeszkloną przestrzeń restauracyjną (obejmuje ona koncepty gastronomiczne pod nazwą Słodowa od bar DOJUTRA0, biura i coworking (Concordia Hub), a także kompleksowe centrum eventowe.

Atutem obiektu jest również bar na tarasie z pięknym widokiem na miasto (Słodowa na Dachu).

Przestronną i klimatyczną salę w dawnej kamienicy przystosowano do wydarzeń otwartych: koncertów, targów czy pokazów filmowych. 

W Concordia Design zobaczymy ogromny mural autorstwa Alicji Białej, absolwentki Via University College i The Copenhagen School of Design and Technology, studentki prestiżowej The Royal College of Art w Londynie.

Obraz ma powierzchnię ok. 500 m i w dużej części znajduje się na sufitach, co wymagało malowania na leżąco – tak, jak wykonuje się freski.

Motywem przewodnim tego współczesnego fresku jest szacunek do codzienności, powolności. Alicja Biała stworzyła krajobraz przedstawiający sceny z życia codziennego, ale również z udziałem postaci wyobrażonych. Dzieło powstało m.in. na kanwie zdjęć archiwalnych, często z okolic Wyspy Słodowej.   

Galeria

Więcej miejsc