Deliweriusz

Data utworzenia: 2022-07-12

Wrocław to miasto, w którym zadomowiły się sympatyczne krasnale. Ich szeregi zasilił właśnie nowy towarzysz – pracowity kurier Deliweriusz.

Deliweriusz – tego dziarskiego krasnala dobrze znają wszyscy Wrocławianie. Każdego dnia jeździ bowiem po całym mieście swoją żółtą furgonetką i rozwozi przesyłki.

Zazwyczaj bardzo się spieszy, ale ponieważ jest bardzo towarzyski, zawsze znajdzie czas by uciąć sobie w czasie pracy miłą pogawędkę z miłymi osobami. Gdybyście się  kiedyś zgubili, możecie śmiało zapytać go o drogę, bo doskonale zna wszystkie wrocławskie adresy.

Jeśli się Wam poszczęści, może nawet zaprowadzi Was na miejsce, umilając drogę swoimi niezwykłymi opowieściami. Podobno doręczał drewno na budowę zamku na Ostrowie Tumskim. Krążą też słuchy, że osobiście dostarczył do Wrocławia Panoramę Racławicką i przywiózł iglicę do Hali Stulecia.

Koniecznie  go o to zapytajcie. Deliweriusz jest bardzo rad, kiedy ktoś go odwiedza i bardzo chętnie pozuje do zdjęć z dziećmi, wręczając im na pamiątkę wesołe, żółte baloniki.

Galeria

Więcej miejsc