Flebuś

Data utworzenia: 2020-10-20

Krasnal flebolog, który wraz z zespołem lekarzy z Rybak Clinics troszczy się o zdrowe nogi wrocławian – tych dużych i małych.

Krasnale od lat narzekały na ból nóg i choć radziły sobie jak mogły pożyczając sobie nawzajem uciskowe pończoszki, to obowiązki nie pozwalały im choćby na chwilę wytchnienia. We wrześniu 2019 roku odbyły się pierwsze obrady. Papa Krasnal poprosił, by każdy, kto choćby raz doświadczył obrzęku i bólu nóg podniósł rączkę.

Gdy wszystkie łapki uniosły się do góry, przełknął głośno ślinę i orzekł: „Należy działać!" Poszukiwanie flebologa trwało dokładnie rok. Najpierw zgłosił się krasnal Farmacjusz, który zaproponował, że każdy, kto doświadcza wspomnianych już wyżej dolegliwości nóg otrzyma od niego tabletkę przeciwbólową. Potem przyszedł czas na Bamboszka, który bez wahania zaproponował, że będzie pożyczał swoje arcywygodne kapciuszki każdemu, kto tylko zechce. Jednak i to nie pomogło.

Freudek, choć słynął z tego, że doradza krasnalom zgłaszającym się do niego z problemami egzystencjonalnymi, nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć, gdy pytano go czy cierpienie jest niezbędnym elementem istnienia. Wreszcie krasnal Chirurg, który każdy dzień spędza na Akademii Medycznej, ogłosił, że znalazł wprost idealnego kandydata.

Mali bracia nie posiadali się z radości, gdy na kolejnych obradach pojawił się Flebuś. Wyściskany przez wszystkich, w lekko wymiętolonym kubraczku ruszył, by zająć swoje miejsce na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Radosnej. Badanie USG Doppler kończyn dolnych to kluczowy element diagnostyki. Spostrzegawczy Wrocławianie szybko zauważyli, że Flebuś dzierży w dłoniach niewielkich rozmiarów głowicę urządzenia. Legenda głosi, że za każdym razem, kiedy ktoś z przechodniów pociera głowicę trzymaną przez Flebusia, wykonuje on badanie USG Doppler kończynek dolnych jednemu z krasnali.

Dlatego zachęcamy, by głowicę pocierać, uwieczniać to na zdjęciach i tym samym zatroszczyć się o zdrowe nogi naszych małych, wrocławskich pomocników. Flebuś dołączył do rodziny wrocławskich krasnoludków za sprawą rodziny i przyjaciół doktora Wojciecha Rybaka.

Krasnal znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Radosnej i Powstańców Śląskich.

Galeria

Więcej miejsc