Hala Targowa we Wrocławiu
Hala Targowa we Wrocławiu to stałe miejsce zakupów mieszkańców miasta. Regularnie w produkty zaopatrują się tu także szefowie renomowanych restauracji.
Budynek, który zajmuje Hala Targowa przy ul. Piaskowej, ma cztery kondygnacje. Poza główną halą ze stoiskami i okalającą ją galerią są tu jeszcze dwie duże piwnice. W 220-metrowej piwnicy od strony ul. Piaskowej pod wieżą zegarową działa także restauracja Targowa – Craft Beer and Food. Hala znajduje się na trasie wycieczek turystów – codziennie odwiedza ją nawet 30-35 grup.
Jak dojechać do Hali Targowej we Wrocławiu? Gdzie zaparkować?
Hala Targowa we Wrocławiu usytuowana jest przy ul. Piaskowej 17 blisko wrocławskiego Rynku i pl. Nowy Targ. Na miejsce można dojechać samochodem. Płatny parking znajduje się tuż przy budynku. Można także zaparkować na placu Uniwersyteckim 15A lub na parkingu podziemnym przy pl. Nowy Targ i w kilka minut dojść do obiektu.
Do Hali Targowej można także dojechać tramwajami linii: 11, 17, 23, 9, 8. Przystanek znajduje się tuż naprzeciw budynku. Bilety MPK w wersji papierowej można kupić w automacie na przystanku, a bilet elektroniczny, który koduje się na karcie płatniczej w tramwaju.
Hala Targowa we Wrocławiu – stoiska
Hala Targowa we Wrocławiu dzieli się na różne strefy handlowe. Można do nich zaliczyć:
- artykuły spożywcze,
- owoce i warzywa,
- mięso i wędliny,
- gastronomię,
- dla domu,
- dla pupila,
- kwiaty,
- odzież i galanterię,
- zdrowie i urodę,
- usługi.
W ramach usług na miejscu można wyrobić klucze, wydrukować niezbędne dokumenty, a nawet zamówić kubek czy koszulkę z własnym nadrukiem. Istnieje także możliwość zakupienia kawy prosto z palarni, puszczenia totolotka, skorzystania z usług krawcowej, szewca, kaletnika czy zegarmistrza. Jeżeli chodzi o kupno artykułów spożywczych, oprócz piekarni, cukierni czy zdrowej żywności, można także znaleźć tu przysmaki kuchni armeńskiej czy tureckiej, oliwki, herbatę, kawę, przyprawy, wino czy dekoracje cukiernicze.
Na wejściu Hali Targowej we Wrocławiu wzdłuż głównej alei rozciągają się liczne stoiska ze świeżymi owocami, warzywami i bakaliami. Można także zakupić tu wyroby wędliniarskie z masarni czy po prostu usiąść z rodziną lub przyjaciółmi przy kawie lub herbacie w takich miejscach jak: Herbaciarnia czy Enklawa Wrocławska Palarnia Kawy. Nie zabraknie także dobrego, domowego jedzenia albo steków, pizzy, lodów i soków.
Hala Targowa to nie tylko miejsce licznych usług związanych z dawnym rzemiosłem czy szeroko pojętą gastronomią, ale także różnych sklepów z artykułami urodowymi czy takimi, które zdobią nasze domy, np. porcelana, wyroby z wikliny, artykuły papiernicze czy srebro. Oprócz odzieży damskiej na klientki czekają także sklepy z bielizną czy oryginalnymi torebkami i paskami ze skóry. Dla wielbicieli zdrowego stylu życia przeznaczone są stoiska zielarskie i ekologiczne drogerie. Z listą poszczególnych stoisk można się zapoznać na stronie Hali Targowej we Wrocławiu.
Istnieje opcja wynajmu powierzchni i zaaranżowania jej na własne stoisko. Wolne są m.in. miejsca na parterze i piętrze. W celu wynajmu warto skontaktować się z zarządcami Hali Targowej we Wrocławiu.
Hala Targowa we Wrocławiu – godziny otwarcia
Godziny otwarcia Hali Targowej we Wrocławiu przedstawione są w tabelce poniżej.
Hala Targowa Wrocław – godziny otwarcia | |
Poniedziałek-sobota | 08:00-18:30 |
Niedziela | nieczynne |
Hala Targowa Wrocław – historia powstania
Halę Targową we Wrocławiu wzniesiono w 1908/1909 roku. Zaprojektował ją znany ówczesny architekt Richard Plüdemann, który miał decydujący wpływ na rozwijającą się architekturę miasta na przełomie XIX i XX w. Budynek Hali Targowej był bardzo odważnym projektem zdobionym przez paraboliczne żelbetowe łuki. Do dziś obiekt przyciąga licznych turystów ze względu na swoje niecodzienne zdobienia, płaskorzeźby czy tarcze herbowe.
W czasie II wojny światowej obiekt częściowo ucierpiał. Zniszczono wówczas część dachu i stropu nad piwnicą. W latach 1947-1948 przeprowadzono remont, dzięki czemu Hala Targowa ponownie mogła rozpocząć swoją działalność handlową. Budynek w 2019 r. przeszedł drobną renowację. Wyczyszczono wówczas cegły i uzupełniono ubytki – w ramach pamiątki zostawiono jednak dziury po kulach powstałych za czasów wojny. Odrestaurowana została także wieża z rzymskimi cyframi.
Hala Targowa we Wrocławiu – kontakt
Spółka: | Hala Targowa we Wrocławiu |
Adres: | ul. Piaskowa 17, 50-359 Wrocław |
Nr tel.: | (71) 343 84 57 |
E-mail: |