Klub Sportowy Baseball Wrocław i boisko baseballowe

Klub Sportowy Baseball Wrocław zrzesza fanów i zawodników tego sportu, mających za swój cel rozwijanie i propagowanie kultury fizycznej.

 Adresatami są  dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Zajęcia  opierają się o dyscypliny sportowe baseball, softball oraz slow-pitch.

Klub prowadzi zajęcia we wszystkich kategoriach wiekowych od 7 roku życia poprzez młodzików, kadetów, juniorów, seniorów a także oldboyów. Mecze rozgrywane są na profesjonalnym boisku baseballowym na wrocławskim Zakrzowie przy ul. Niepodległości 6. 

Początki rozwoju baseballu we Wrocławiu

Sięgają roku 1989, a jego podwaliny stworzył razem ze wspomagającymi go osobami kierownik Zakładu Teorii i Metodyki Ruchowej AWF Wrocław doc. dr Zdzisław Sutyło.

Pierwszymi trenerami baseballu we Wrocławiu byli SAKAMOTO Katsumi z Japonii oraz Jose Rodriguez Aguella z Kuby.

Pierwszy przyjacielski mecz rozegrały ze sobą w maju 1990 roku, na ówczesnym małym boisku baseballowym (obecnie softballowym im. legendarnego już Stana Musiala) na wrocławskim Stadionie Olimpijskim, dziecięce drużyny z Wrocławia oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych z Warszawy.

Od tamtej pory wrocławski baseball (i softball) rozwijał się pokonując stale na swojej drodze różnego rodzaju przeszkody i trudności, aż wreszcie wiosną roku 2018 grupie zapaleńców z drużyny Barons Wrocław udało się otworzyć, zbudowane od podstaw, pełnowymiarowe profesjonalne boisko baseballowe, na którym można obecnie spotkać graczy, trenerów, działaczy  i miłosników baseballu z całego świata.

Jesienią 2018 roku na boisku tym pierwszy raz we Wrocławiu rozegrany został baseballowy Puchar Polski.

Galeria

Więcej miejsc