Książę Witold

Data utworzenia: 2022-07-12

Książę Witold z Bulwarów Książęcych – Pierwszy podróżujący krasnal.

Krasnal Książę Witold narodził się 14 listopada 2016 roku z inicjatywy BPI Real Estate Poland, dewelopera inwestycji Bulwary Książęce, która powstała w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta przy ul. Księcia Witolda 11 we Wrocławiu. Jest to pierwszy projekt belgijskiego dewelopera zrealizowany w stolicy Dolnego Śląska, którego filozofię najlepiej oddaje motto urban shapers – aktywnie kształtować przestrzeń miejską w zgodzie z otoczeniem. Stąd przede wszystkim bardzo przemyślana koncepcja inwestycji, unikalnie położonej pomiędzy dwoma ramionami Odry. Projekt architektoniczny Bulwarów Książęcych m.in. nawiązuje do historycznej zabudowy miasta, wykorzystuje w fasadzie panele zmieniające swój kolor w zależności od światła i ruchu rzeki, a także tworzy przyjazną zabudowę mieszkalną z towarzyszącą funkcją usługową w postaci pieszego pasażu i nowego miejskiego placu.

Odlew krasnala Księcia Witolda to dzieło autorskiej pracowni Wytwórnia Rzeźby, którą współtworzą Marta Mirynowska i Piotr Makala. Sam pomysł powstania rzeźby skrzata to rozwinięcie filozofii BPI REAL ESTATE Poland i chęć nawiązania do miejskiej tradycji. Jest to również wyraz oczarowania Wrocławiem i jego mieszkańcami przez belgijskiego dewelopera. Dlatego też imię Książę Witold wybrali sami mieszkańcy w drodze konkursu #nazwijkrasnala zorganizowanego w lutym 2017 roku na facebookowym profilu inwestycji. Konkurs patronatem objęły lokalne portale – KochamWrocław.pl i TuWrocław.com.

Książę Witold jest również pierwszym podróżującym krasnalem w historii Wrocławia. W czerwcu i w lipcu 2017 roku jako pierwszy wrocławski skrzat w ramach akcji #krasnalwpodróży udał się na wyprawę po Polsce i Europie śladami marki BPI REAL ESTATE, odwiedzając w sumie 4 miasta: Warszawę, Gdańsk, Luksemburg i Brukselę. W sierpniu 2017 roku w ramach akcji #krasnalzwiedzawrocław Książę Witold zwiedził z kolei najciekawsze miejsca w Stolicy Dolnego Śląska. Od września 2020 roku Książę Witold osiadł na stałe przy ul. Księcia Witolda 11 na Bulwarach Książęcych we Wrocławiu.

Galeria

Więcej miejsc