Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

Interaktywne Muzeum pełne konsol, komputerów, automatów arcade i innych maszyn do grania z lat 70.-90. ubiegłego wieku.

Interaktywne Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery to miejsce mające przypomnieć zdobycze pierwszych lat informatyki i video rozrywki.

Celem muzeum jest pokazanie jak najszerszemu gronu odbiorców zabytkowego sprzętu, który tylko w ograniczonej ilości trafiał w tamtych czasach pod polskie strzechy, a był popularny na całym świecie. Drugim, równie ważnym celem jest prezentacja historii komputerów i gier osobom młodszym i dzieciom, dla których może to być pierwsze spotkanie z pierwowzorami dzisiejszych najnowszych zdobyczy technologii.

W gablotach zebrano blisko 100 eksponatów z historii konsol i komputerów. Zaczynając od pierwszej domowej maszyny do grania Magnavox Odyssey (1971), Apple IIe (1982), pierwszego IBM PC 8050 (1981), poprzez klasyki marek Amiga, Atari, Sega, Nintendo, Commodore, Pegasus na polskich komputerach Elwro kończąc. Można znaleźć   tu zarówno popularne sprzęty jak i te, o których w Polsce mało kto słyszał. 

W muzeum dostępne jest blisko dwadzieścia stanowisk do grania i używania retro sprzętu. Ekspozycja ma charakter rotacyjny i każdego miesiąca – prócz najpopularniejszych sprzętów – znaleźć można w niej dodatkowe perełki. Sprzęt jak najbardziej można, wręcz trzeba dotykać.

Galeria

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc