Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Największą atrakcją Muzeum Poczty i Telekomunikacji są dawne pojazdy pocztowe, dwa dyliżanse i furgon.

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w wyniku COVID-19, korzystanie z usług u Partnerów uczestniczących w programie Nasz Wrocław może być utrudniona lub niemożliwa aż do odwołania. Przed planowaną wizytą u naszych Partnerów prosimy o wcześniejsze sprawdzenie, czy świadczone usługi nie są czasowo zawieszone.

Muzeum Poczty i Telekomunikacji  jest jedyną w Polsce placówką gromadzącą i chroniącą zabytki stanowiące świadectwo działalności poczty na ziemiach polskich. W tym Poczty Polskiej założonej przez króla Zygmunta Augusta w 1558 r.

Muzeum znajduje się w zabytkowym gmachu Poczty Głównej, pierwszym wrocławskim wieżowcu z 1926 roku. Zbiory muzealne gromadzone są w działach: Pocztowym, Filatelistycznym, Telekomunikacyjnym i Archiwum. Największą atrakcją są dawne pojazdy, pocztowe dyliżanse i furgon.

W zbiorach Muzeum znajduje się wiele cennych obiektów: listy (m.in. króla Jana Kazimierza), dokumenty z podpisem Tadeusza Kościuszki, najstarsze polskie znaczki pocztowe, ozdobne papeterie, włoski podręczny informator podróżniczy, a także menu z restauracji na stacji pocztowej oraz mapa pocztowa z wykazem placówek i tras pocztowych z początku XIX wieku.

Ostatni zwiedzający są wpuszczani na ekspozycje na pół godziny przed zamknięciem muzeum.

 W soboty wstęp jest bezpłatny.

Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa:

Na terenie wydarzenia zaleca się korzystanie ze środków do dezynfekcji, zachowanie dystansu min. 1,5 metra oraz zakrywanie ust i nosa. Wydarzenia kulturalne mogą gromadzić do 25% publiczności, wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału widowni. Maksymalna liczba zwiedzających:10 osób.

Galeria

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc