Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Data utworzenia: 2015-03-31

Największą atrakcją Muzeum Poczty i Telekomunikacji są dawne pojazdy pocztowe, dwa dyliżanse i furgon.

Muzeum Poczty i Telekomunikacji  jest jedyną w Polsce placówką gromadzącą i chroniącą zabytki stanowiące świadectwo działalności poczty na ziemiach polskich. W tym Poczty Polskiej założonej przez króla Zygmunta Augusta w 1558 r.

Muzeum znajduje się w zabytkowym gmachu Poczty Głównej, pierwszym wrocławskim wieżowcu z 1926 roku. Zbiory muzealne gromadzone są w działach: Pocztowym, Filatelistycznym, Telekomunikacyjnym i Archiwum. Największą atrakcją są dawne pojazdy, pocztowe dyliżanse i furgon.

W zbiorach Muzeum znajduje się wiele cennych obiektów: listy (m.in. króla Jana Kazimierza), dokumenty z podpisem Tadeusza Kościuszki, najstarsze polskie znaczki pocztowe, ozdobne papeterie, włoski podręczny informator podróżniczy, a także menu z restauracji na stacji pocztowej oraz mapa pocztowa z wykazem placówek i tras pocztowych z początku XIX wieku.

W  środy wstęp do Muzeum na wystawy stałe jest bezpłatny. Ostatni zwiedzający są wpuszczani na ekspozycje na pół godziny przed zamknięciem muzeum. Maksymalna liczba zwiedzających –  50 osób.

Galeria

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu w social mediach

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc