MWW Muzeum Współczesne Wrocław

Program wystawienniczy Muzeum Współczesne Wrocław koncentruje się na promowaniu oraz popularyzowaniu lokalnych i najnowszych zjawisk sztuki współczesnej.

Od swojego powstania w 2011 roku Muzeum Współczesne Wrocław rozwija relacje społeczne wobec sztuki współczesnej, które buduje poprzez działalność wystawienniczą, edukacyjną, powiększanie kolekcji oraz stwarzanie przyjaznych warunków uczestnictwa w sztuce.

Program wystawienniczy Muzeum Współczesnego Wrocław koncentruje się na promowaniu oraz popularyzowaniu lokalnych, progresywnych i najnowszych zjawisk sztuki współczesnej. 

Muzeum Współczesne Wrocław prowadzi regularny program debat, wykładów, konferencji naukowych, projekcji filmowych oraz interdyscyplinarnych projektów społecznych.

W przestrzeni Muzeum Współczesnego Wrocław regularnie odbywają się promocje wydawnicze oraz prezentacje raportów z badań społecznych.

MWW również samodzielnie realizuje projekty naukowe mierzące się z problemami współczesności.
Prowadzi regularne warsztaty edukacyjne i artystyczne dla dzieci oraz dorosłych.

Siedziba Muzeum Współczesnego Wrocław mieści się w schronie przeciwlotniczym z 1942 roku przy placu Strzegomskim.

Pociąg do nieba

Na pl. Strzegomskim, koło Muzeum Współczesnego Wrocław, znajduje się „Pociąg do nieba” – imponująca rozmiarami instalacja Andrzeja Jarodzkiego, odsłonięta w 2010 roku. „Pociąg do nieba” to pędzący ku niebu oryginalny, ważący 74 tony parowóz typu Ty2-1035 z 1944 roku.

Galeria

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc