Ośrodek Postaw Twórczych

Data utworzenia: 2019-06-17

Miejska instytucja kultury z ponad 20-letnim doświadczeniem. Pomaga zdobywać umiejętności przydatne w różnych dziedzinach sztuki i w pracy zawodowej.

Ośrodek Postaw Twórczych - godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 10:00 - 15:00

 

OPT wspiera w rozwoju artystycznej świadomości i inspiruje do niezależnego myślenia. Propaguje uważność i zachowywanie najwyższej jakości pracy na każdym jej etapie.

Oferuje wypracowane przez lata mechanizmy, dzięki którym prowadzone tam kursy zasłużyły na miano jednej z najlepszych ofert tego typu w mieście.

Instruktorzy, pracujący w Ośrodku Postaw Twórczych, wspierają uczestników rozmaitych zajęć w rozwoju artystycznej świadomości i dają inspiracje do niezależnego myślenia. Pomagają zdobywać rozmaite umiejętności do wykorzystania w uprawianiu sztuki czy zawodu. 

W OPT organizowanych jest wiele wydarzeń, również w filach – Miejsce przy Miejscu – Pracowni Grafiki Warsztatowej i Galerii Fotograficznej. Wsparcie można uzyskać, realizując własny fotoalbum, wydając książkę czy organizując wystawę.

Ważną częścią działań OPT są również wydarzenia muzyczne, a także cyklicznie ukazujący się magazyn literacki Helikopter.

Kursy

Malarstwo i rysunek, fotografia, Photoshop, grafika warsztatowa, rysunek architektoniczny, projektowanie graficzne, komiksu i podstawy ilustracji – tego można się nauczyć na kursach w OPT, a kursanci wystawiają tym zajęciom bardzo dobre noty.

Miejsce przy Miejscu

Filia OPT na wrocławskim Nadodrzu, która działa od wiosny 2014 r. przy pl. Strzeleckim 12. Znajdują się tam pracownie Grafiki Warsztatowej oraz Letterpress, a od maja 2017, tuż obok – pod adresem pl. Strzelecki 14, swoją nową siedzibę ma Galeria Fotograficzna.

Wydawnictwo

Wydaje publikacje, których autorami są nasi prowadzący, kursanci, a także osoby skupione wokół OPT, wspierając tym samym  indywidualne procesy twórcze i rozwój artystyczny osób, z którymi współpracuje.

W swoim sklepie ma także publikacje innych wydawnictw. Promuje też muzykę, tworzoną przez a przez naszych prowadzących i osoby związane z OPT.

Magazyn literacki „Helikopter”

Na początku swojego istnienia, czyli od 2003 r., miał charakter drukowanego magazynu, by z czasem przenieść się do przestrzeni internetowej. To miejsce, do którego jego redaktor, Krzysztof Śliwka, zaprasza twórców literatury, by podzielili się z czytelnikami swoimi tekstami.

Helikopter jest niejako uzupełnieniem działalności OPT, związanej z dziedzinami wizualnymi i muzycznymi. 

Galeria

Ośrodek Postaw Twórczych w social mediach

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc