Ossolinek

Data utworzenia: 2022-07-12

Miłośnik książek, którego największą pasją jest zdobywanie wiedzy.

Klasycznie wykształcony, włada kilkoma językami, w tym łaciną, greką i starokrasnoludzkim. Od lat opiekuje się zbiorami Ossolineum, a szczególną słabością darzy zwłaszcza kolekcje zgromadzone we Wrocławiu.

Na pozór nieobecny, nieco jakby zadumany, Ossolinek spędza niemal cały swój czas przesiadując przy barierce w Zaułku Ossolińkich. Krasnal ten pochodzi z bardzo starego, szlachetnego rodu – jak większość jego członków, otrzymał on klasyczne wykształcenie, skutkiem czego włada dziś kilkoma językami i zna niemal na pamięć klasyków światowej i rodzimej literatury. Jak każdy krasnal w swojej rodzinie, tradycyjnie opiekuje się on zbiorami  Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

Pomaga w katalogowaniu książek, ściera kurz z cennych woluminów i czuwa nad tym, aby żaden egzemplarz nie zaginął. W czasie wolnym wysiaduje na stosie książek i czyta to, czego jeszcze nie miał okazji zgłębić. Niestety, lista książek, których Ossolinek  jeszcze nie przeczytał, dramatycznie się kurczy. Wygląda więc na to, że prędzej czy później, zobaczymy go kiedyś przed którymś z oddziałów Biblioteki Miejskiej…

Galeria

Więcej miejsc