Ovo Wrocław

OVO Wrocław to jedna z najgłośniejszych inwestycji ostatnich lat w Polsce. Unikatowy budynek OVO wyróżnia nie tylko jego oryginalny obły kształt, ale szeroka oferta dla biznesu, mieszkańców i turystów.

Futurystyczna architektura, unikatowy design i multifunkcjonalność. OVO Wrocław to jedna z najgłośniejszych i najbardziej oczekiwanych inwestycji ostatnich lat w Polsce. Drugiego takiego obiektu nie ma w całej Europie. Unikatowy budynek OVO wyróżnia nie tylko jego oryginalny, obły kształt, ale szeroka oferta dla biznesu, mieszkańców i turystów. 

Z uwagi na charakterystyczną barwę i kształt niewątpliwie przyciąga uwagę każdego, kto go mija. W ciągu zaledwie kilku miesięcy stał się symbolem nowoczesnej a zarazem architektury stolicy Dolnego Śląska. OVO Wrocław ma 9 kondygnacji i 25 metrów wysokości. 

Obiekt mieści na siedmiu naziemnych piętrach i dwóch podziemnych, wewnątrz mieści się wiele różnych obiektów, z których mogą korzystać zarówno mieszkańcy Wrocławia jak i turyści: Podziemie. Na poziomie -2 jest główna kuchnia hotelowej restauracji. Na poziomie -1 znajduje się wysokiej klasy klub fitness z basenem i saunami, prowadzone przez prestiżowego operatora Holmes Place oraz Kandara SPA, a także główna sala kasyna. Natomiast należąca do hotelu DoubleTree by Hilton sala balowa o powierzchni 317 mkw, zajmuje po części obie podziemne kondygnacje, ponieważ jej wysokość to aż 6 m. Pod ziemią mieszczą się również parkingi. Parter i otwarte patio. 

Charakterystycznym elementem OVO Wrocław jest wewnętrzne, ogólnodostępne zielone patio. Jest to miejsce spotkań i wypoczynku, a dodatkowo można skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej. Znajdują się tu OVO Bar & Restaurant, kultowa kawiarnia Etno Cafe, steakhouse Campo Modern Grill, restauracja wegańska Think Love Juices, niedługo zostaną otwarte kolejne restauracje: czeska Drevny Kocur i azjatycka Dim Sum Garden, powiększy się też Etno Cafe o swój pierwszy winebar. W wakacje ogród Ovo Wrocław zamienia się w jazzową przestrzeń koncertową, odbywają się tutaj również inne eventy. Na parterze znajduje się lobby biurowe i apartamentowe, recepcja hotelu DoubleTree by Hilton Wroclaw, hotelowe centrum konferencyjne, butik z odzieżą włoską Isabel Boutique oraz wejście do kasyna. 

Piętra 1-2. Pokoje hotelu DoubleTree by Hilton Wroclaw Na pierwszym i drugim piętrze znajdują się pokoje hotelu DoubleTree by Hilton Wroclaw – łącznie 189. Mogą przyjąć w sumie 400 gości. Najbardziej ekskluzywny apartament prezydencki mierzy 113 mkw. Z jego okna goście mają piękny widok na park Słowackiego. Na drugim piętrze znajduje się również Executive Lounge oraz hotelowa siłownia. Piętro 3. Biura klasy A+ Na tej kondygnacji mieszczą się lokale biurowe, łącznie 3850 mkw powierzchni. Przestrzeń zagospodarowali m.in. Futuro Finance, Kajima Poland, Murapol Architects Drive, Ginemedica, Nowodwoski Estate, Heritage, Luxury Concept World, Michael Strom, Empire Apart i Absynt Apart. Mieści się tutaj również biuro dewelopera Ovo Wrocław i zarządcy budynku.

Piętra 4-7. Apartamenty i penthouse'y. Na najwyższym piętrze OVO Wrocław znajduje się 26 penthouse’ów. Każdy z nich ma przestronny taras – największy o powierzchni 250 mkw., a także panoramiczne okna (od podłogi do sufitu). W budynku znajduje się 170 apartamentów, o wysokości nawet do 3 m. OVO Wrocław zaprojektowany został przez uznaną pracownię architektoniczną Gottesman Szmelcman Architecture. W projekcie budynku harmonijnie połączono zakrzywione linie elewacji ze stylowym minimalizmem wnętrz. 

Charakterystyczny dla niego jest jednak przede wszystkim indywidualizm. Konstrukcja OVO Wrocław umiejętnie czerpie najlepsze wzorce z wrocławskiej architektury. Śmiało nawiązuje m.in. do domu handlowego Petersdorffa (obecny Kameleon). Natomiast inne elementy mogą nasuwać na myśl architekturę Bauhausu - to m.in. wyraziste linie poziome i balkony we wgłębieniach. OVO Wrocław jest doskonałym przykładem urzeczywistnienia futurystycznych koncepcji i wizji twórców. 

Było to możliwe dzięki użyciu przy budowie jego elewacji - białego corianu. Ten elastyczny materiał może przybierać dowolne kształty, a jego powierzchnia nie zdradza śladów łączenia. Jest też odporny na wszelkie zabrudzenia i żadna substancja nie jest w stanie wniknąć w jego strukturę. Można go szlifować i polerować, dzięki czemu nawet po 20 latach wygląda jak nowy. Biały materiał pokrył w sumie prawie 5,5 tys. mkw. To właśnie za sprawą właściwości corianu, możliwe było uzyskanie idealnej formy, bez żadnych wgłębień czy załamań. W niektórych miejscach na elewacji OVO corian jest wygięty w aż dwóch płaszczyznach. Dzięki temu bryła budynku jest miękko zaokrąglona i pozbawiona kantów. Idea zaokrąglonego budynku przenika także do wnętrza OVO. Na obłe kształty można natknąć się na każdym kroku, zwłaszcza w mieszczącym się w nim hotelu DoubleTree by Hilton Wroclaw. 

Są one widoczne w sali balowej, restauracji i na holu. Owalne formy można zobaczyć także na dziedzińcu, na korytarzach czy w kształcie mebli. Budowa Ovo Wrocław zakończyła się w kwietniu 2016 roku. Obiekt już zyskał ogromne uznanie wśród ekspertów. Potwierdza to m.in. przyznana mu prestiżowa nagroda TOP Builder 2017 w kategorii inwestycja roku. OVO doceniono za unikatową architekturę i funkcjonalność. Eksperci brali pod uwagę realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne. Oceniali m.in. innowacyjność, parametry techniczne oraz wpływ obiektu na środowisko. Prestiżową nagrodę zdobył również mieszczący się w obiekcie hotel DoubleTree by Hilton Wroclaw. W konkursie Eurobuild Awards eksperci uznali go najlepszym nowym hotelem 2016 roku w Polsce.

Szczegóły

  • zwierzęta
  • parking
  • restauracja
  • dostosowany dla niepełnosprawnych

Galeria

Więcej miejsc