Park Południowy

W 1877 r. zamożny kupiec i filantrop Julius Schöttlander podarował miastu 25 hektarów w eleganckiej dzielnicy Wrocławia.

W ciągu kilkunastu lat powstał malowniczy park krajobrazowy, z dużym stawem i polanami do wypoczynku. Park Południowy to dzisiaj ulubionych miejsc relaksu mieszkańców Krzyków, którzy korzystają z tras spacerowych. Na przestronnych polanach są place zabaw ze specjalnym torem przeszkód dla dzieci i miejsce dostosowane do gry w bule i badmintona.

Do 1945 roku w Parku Południowym działała elegancka restauracja, jednak nie została odbudowana. Dzisiaj znajduje się tu kameralny lokal Agawa, gdzie można zjeść i odpocząć. Parkową panoramę najlepiej oglądać z tarasu nad stawem lub altany na wzgórku.

Park Południowy to miejsce atrakcyjne także dla botaników, wokół stawu rosną m.in. platany, tulipanowce amerykańskie i cypryśniki. W 2004 r. odsłonięto w parku pomnik Fryderyka Chopina, który – według miejskich podań, ma twarz znanego wrocławskiego dziennikarza i krytyka muzycznego hrabiego Wojciecha Dzieduszyckiego.

Galeria

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc