Profesor Złotko

Data utworzenia: 2021-03-24

Żył sobie Człowiek. Nauczył się leczyć i wychowywać ludzi – dużych i małych. W nazwisku miał złoto i w sercu też. Co czuł, myślał, sądził – zapisywał.

Po prostu siał złote myśli. Zachował się w pamięci Historii i choć wielki duchem...stał się krasnalem. Wiemy, że to jest możliwe tylko we Wrocławiu. 

Krasnal trafił na poczesne miejsce przy głównym wejściu do Ośrodka dla dzieci przy ul. Parkowej 27. Promieniuje tam nadal dobrocią, uśmiechem i nadal, jak za życia, otacza go gromadka dzieci. Teraz, w postaci krasnala, nazywa się PROFESOR ZŁOTKO. 

(autor tekstu: Ewa Płaksej)

Historyjka o Sreberku i Perełce

Za górami za lasami żyli sobie Sreberko i Perełka. Było to rodzeństwo. Sreberko był starszy, porządny i odpowiedzialny. Perełka była młodsza i wymagała opieki, czasami zachowywała się nierozsądnie i nieodpowiedzialnie. Po śmierci rodziców Sreberko przejął opiekę nad młodszą siostrą. Niestety Perełka sprawiała mnóstwo problemów wychowawczych.

Pewnego dnia, Sreberko pojechał do szkoły z internatem, w której dyrektorem był profesor Złotko. Sreberko i profesor porozmawiali na temat Perełki. Profesor przyjął Perełkę. Na początku było jej trudno przyzwyczaić się do nowej szkoły ale po czasie, gdy się już przyzwyczaiła do nowej szkoły, została najlepszą uczennicą i ulubienicą profesora Złotki. Brat odwiedzał ją codziennie, a profesor bardzo ją chwalił.

(autor tekstu: Julia Sawicka)

Galeria

Więcej miejsc