Rejent

Data utworzenia: 2022-07-12

Ogłaszamy wszem i wobec, że z dalekiej trwającej wiele stuleci podróży, powrócił i dołączył do wrocławskiej skrzaciej społeczności Krasnal Rejent.

Zagościł w Rejenckiej Kancelarii w przepięknej secesyjnej kamienicy przy ulicy Ruskiej 3/4. Jak przed wiekami w Skryptorium Biskupim na Ostrowie Tumskim, tak i teraz skrzętnie wykonuje notarialne czynności, prokuruje akty, pieczętuje dokumenty i oczywiście, jako dobry duszek strzeże zasobów i tajemnic współczesnej kancelarii.

Skrzaciej Rodzinie dobrze znane są jego przymioty. Jest niezwykle biegły w naukach prawnych, ogromnie skrupulatny i pracowity, a nade wszystko świadom powagi i dostojeństwa rejenckiego urzędu. W pracy sprawnie posługuje się nowoczesnymi mediami, ale pióro i pieczęć, pozostają nadal podstawowymi narzędziami jego pracy i atrybutami profesji.

„Rejent” nie jest, jak by mogło się wydawać żadnym niedostępnym mrukiem; wręcz przeciwnie jest bardzo otwartym i życzliwym Krasnalem. Z ogromną ochotą, jak tylko czas pozwoli wdaje się w towarzyskie dysputy. A, że jest niezmiernie oczytanym Krasnalem więc spotkania z nim są niezwykle ciekawe i wielce pouczające. Zawsze elegancki i szarmancki, gdzie się nie pojawi wzbudza swoją osobą szczere zainteresowanie.

Krasnal Rejent dużo podróżuje, bo jest ogromnie ciekaw świata, a w ogóle to marzy o wyprawie dookoła kuli ziemskiej, w którą zabierze całą swoją rodzinę. Ale nade wszystko zakochany jest we Wrocławiu i tu w Rynku i na Placu Solnym najczęściej można go spotkać przy lampce wybornego wina w towarzystwie nie tylko Temidka, Paragrafka czy Skryby, ale i innych zacnych i znanych w tym mieście Krasnali.

Galeria

Więcej miejsc