Teatr Polski - Scena na Świebodzkim

Data utworzenia: 2022-08-05

Na Scenie na Świebodzkim wystawiane są głównie przedstawienia eksperymentalne i autorskie.

Aktorzy Teatru Polskiego pomieszczenia po dawnym sklepie meblowym na Dworcu Świebodzkim zajęli po pożarze w gmachu głównym. W styczniu 1994 r. doszczętnie spłonęła widownia i część foyer przy ul. Zapolskiej.

W planach Scena na Świebodzkim miała funkcjonować to zakończenia remontu przy Zapolskiej, potem termin jej zamknięcia kilkakrotnie przekładano. Ostatecznie Scena na dobre zaistniała w świadomości miłośników teatru.

Pierwszym przedstawieniem wystawianym na Świebodzkim była „Kasia z Heilbronnu” Heinricha von Kleista w reżyserii Jerzego Jarockiego, której premiera odbyła się 30 listopada 1994 r. 

Niekonwencjonalna przestrzeń - podzielona kolumnami, z ruchomą widownią, jest dla reżyserów, scenografów, aktorów  wyzwaniem i okazją do eksperymentów artystycznych. W ciągu ponad 20 lat pokazywano tu przedstawienia m.in. Krystiana Lupy, Pawła Miśkiewicza, Marka Fiedora, Grażyny Kani, Jana Klaty.

Na Scenie na Świebodzkim regularnie prezentuje swoje spektakle Wrocławski Teatr Pantomimy. To także miejsce koncertów, wydarzeń realizowanych w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej, spotkań i innego rodzaju prezentacji.

Kasa jest czynna dwie godziny przed spektaklem.

Galeria

Teatr Polski - Scena na Świebodzkim w social mediach

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc