Wentyl – Krasnal Motocyklista

Data utworzenia: 2015-10-30

Jedną ręką pewnie prowadzi swój pojazd, drugą pozdrawia mijanych kierowców i przechodniów.

Jedną ręką pewnie prowadzi swój pojazd, drugą pozdrawia mijanych kierowców i przechodniów. Kto? Krasnal – motocyklista, pierwszy zmotoryzowany skrzat w naszym mieście, oddany przyjaciel wszystkich miłośników jazdy na „dwóch kółkach”.

Mimo tego, że wciąż przemierza ulice Wrocławia na swoim motorze, najczęściej można go spotkać pod Katedrą Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej. To tam brać motocyklowa spotyka się od dawien dawna, żywiołowo dyskutując o wszystkim, co wiąże się z ich ukochanymi pojazdami. Krasnal, najbardziej filigranowy członek tego zacnego towarzystwa, zawsze służy przyjaciołom radą, dobrym słowem i pomocną ręką.

– Zdarza się, że moi krasnoludkowi bracia proszą mnie, żebym pozwolił im się przejechać moim motorem. Jednak, zdając sobie sprawę jak trudna jest to sztuka, nigdy nie pozwalam im samemu wsiadać na pojazd. Ale zawsze z przyjemnością przewiozę ich, jako pasażerów, ulicami naszego pięknego miasta – zaznacza krasnal.

Na pomysł zaproszenie do swego grona krasnoludka wpadli przedstawiciele Wrocławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów „Wratislavia Bikers”. Dzięki ich wysiłkowi i zaangażowaniu doczekaliśmy się we Wrocławiu pierwszego skrzata, który może pochwalić się posiadaniem prawa jazdy. Autorką rzeźby tego uroczego krasnala jest Matylda Winiarska.

Galeria

Więcej miejsc