Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Chcemy świata, w którym dzieci mają dostęp do edukacji kulturalnej, otaczane są przez mądrych dorosłych, wyrastają na szczęśliwych, twórczych i wrażliwych ludzi

Chcemy świata, w którym dzieci mają dostęp do edukacji kulturalnej, otaczane są przez mądrych dorosłych, wyrastają na szczęśliwych, twórczych i wrażliwych ludzi.

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka mieści się w sercu Starego Miasta w secesyjnej kamienicy przy ul. Kuźniczej 29a (I i II piętro). To w tym budynku działał Teatr Kalambur oraz Teatr k2.

W naszym teatrze odbywają się zarówno spektakle jak i warsztaty dla każdej grupy wiekowej. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno dzieci, jak i dorośli.

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na warsztaty artystyczne dzieci już od 1 miesiąca życia!

Aktualnie rozpoczęliśmy rekrutację uzupełniającą do grupa warsztatowych na semestr letni 2022 r. Każdy z warsztatów rozpoczyna się w drugim tygodniu lutego i obejmuje 16 spotkań.

  • Pam para pam - zajęcia umuzykalniające dla niemowląt w wieku od 0 do 18 miesiąca życia.

Polegają na osłuchaniu i zapoznaniu się z bogatym językiem muzyki zarówno od strony melodycznej, jak i rytmicznej. Dedykowane dzieciom do 18 miesiąca życia i ich Mamom.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki od 11.00

 

  • Wesołe Szkraby - zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 1-2 r. ż.

Wesołe szkraby to zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych dzieci i ich rodziców/opiekunów. Zajęcia dla dzieci wspierają prawidłowy i harmonijny rozwój małego dziecka poprzez dostarczanie różnorodnych bodźców w formie zabawy.

Zajęcia odbywają się w czwartki o 16.30

 

  • Żłobek artystyczny - zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 2,5-3,5

Warsztaty dla dzieci, które opierają się na wszechstronnie rozwijających grach i zabawach w gronie rówieśników, pod kierunkiem instruktora i z bezpieczną obecnością rodzica, do którego w każdej chwili można się przytulić.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki lub środy o 17.30

 

  • Warsztaty teatralno-muzyczno-rytmiczne dla dzieci w wieku 3,5-4,5 r. ż.

W ramach warsztatów teatralnych dzieci wykonują ćwiczenia rozwijające wyobraźnię, przenoszące np. w świat wykreowanych ról i postaci. Dodatkowo ćwiczą pamięć, uczą się improwizacji, wyrażania emocji. W czasie warsztatów muzyczno - rytmicznych rozwijają zdolności muzyczne, takich jak: słuch muzyczny, wrażliwość na barwę dźwięków, poczucie rytmu, wyobraźnia. Dodatkowo uczą się piosenek i tańców, a także zapoznają się z instrumentami muzycznymi.

Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 17.15

 

  • Figle i wybryki w krainie plastyki dla dzieci w wieku 3,5-4,5 r. ż.

Warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Działania z wykorzystaniem różnorodnych technik, formatów i materiałów, które kształtują w dzieciach wrażliwość estetyczną, uczą łączenia kolorów, planowania przestrzeni, zasad konstrukcji oraz wyobraźni przestrzennej.

Zajęcia odbywają się w środy o 17.30

 

  • Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne dla dzieci w wieku 5-6 r. ż.

 

"Warsztaty teatralno-plastyczno-muzyczne" to wspaniała okazja do wszechstronnego rozwoju.

Warsztaty teatralne to gry i zabawy integracyjne, praca z tekstem, zabawy ze słowem, gimnastyka buzi i języka, nauka tekstu rymowanego, budowanie etiud tematycznych, zabawy pantomimiczne.

Warsztaty muzyczne to zabawy umuzykalniające dopasowane do możliwości dzieci biorących udział w warsztatach, rozwijające zdolności muzyczne takie jak: słuch muzyczny, wrażliwość na barwę dźwięków, poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną, koncentrację.

Warsztaty plastyczne to działania z wykorzystaniem różnorodnych technik, formatów i materiałów, które kształtują w dzieciach wrażliwość estetyczną, uczą łączenia kolorów, planowania przestrzeni, zasad konstrukcji oraz wyobraźni przestrzennej

Zajęcia odbywają się w czwartki o 17.20

 

  • Warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat


Warsztaty teatralno-plastyczne to wszechstronnie rozwijające zajęcia, które uaktywniają wyobraźnię, kształtują zdolność autoprezentacji oraz indywidualność dziecka, a poprzez wspólne przygotowywanie etiud uczą także współpracy w grupie.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki o 17.15

Galeria

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc