Zoo Wrocław

Zoo we Wrocławiu jest najstarsze w Polsce i posiada bogatą kolekcję zwierząt. Żyje tu 14 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad 1100 gatunków.

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w wyniku COVID-19, korzystanie z usług u Partnerów uczestniczących w programie Nasz Wrocław może być utrudniona lub niemożliwa aż do odwołania. Przed planowaną wizytą u naszych Partnerów prosimy o wcześniejsze sprawdzenie, czy świadczone usługi nie są czasowo zawieszone.

Zniżki na zakup kart rocznych i biletów  do Zoo Wrocław w programie Nasz Wrocław:

Zniżki nie łączą się z innymi ofertami specjalnymi i są udzielane od ceny regularnej biletu brutto, a nie obniżonej bądź promocyjnej. Uprawnienie do zniżki przysługuje wyłącznie przy zakupie w kasach (bilety) oraz w Punkcie Obsługi Klienta (karty roczne). Zniżki z Nasz Wrocław nie obejmują voucherów ani zakupów dokonywanych online.

Karty roczne

Uwaga: W przypadku kart rocznych zniżka przysługuje jedynie Użytkownikowi.
Karta roczna normalna: Cena z Nasz Wrocław 108 zł
Karta roczna ulgowa: Cena z Nasz Wrocław 72 zł

Bilety jednorazowe

Jeden Użytkownik (osoba dorosła) może kupić dodatkowo do 5 biletów ulgowych (dla dzieci do 18 roku życia).
Bilet jednorazowy normalny: Cena z Nasz Wrocław 30 zł
Bilet jednorazowy ulgowy: Cena z Nasz Wrocław 20 zł
Bilet Rodzinny: Cena z Nasz Wrocław 120 zł. Obowiązuje we wszystkie dni tygodnia z wyłączeniem poniedziałku.

Nasz Wrocław 365

W celu skorzystania z kuponu Nasz Wrocław 365 należy udać się do kasy z aplikacją i dokumentem z numerem PESEL.

Zoo Wrocław

Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym to obowiązkowy punkt pobytu we Wrocławiu. W ciągu kilku godzin mamy szansę poznać rzadkie i oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów.
Założony w 1865 r. ogród zoologiczny pierwotnie zajmował kilkanaście hektarów. Dopiero w latach 50. XX wieku rozrósł się ponad dwukrotnie. Dzisiaj zajmuje 33 hektary. 

Przez kilkadziesiąt lat wrocławskim zoo zarządzali Hanna i Antoni Gucwińscy, którzy o obyczajach mieszkańców ogrodu opowiadali w popularnym programie „Z kamerą wśród zwierząt”.

Od 2007 r. szefem ogrodu jest Radosław Ratajszczak, który zainicjował wiele pozytywnych zmian. Dzisiaj Zoo Wrocław to nie tylko miejsce spotkania z egzotycznymi zwierzętami. Zoo jest zaangażowane w ratowanie i ochronę wielu zagrożonych gatunków.

W ciągu kilku lat powstały nowe wybiegi, m.in. dla niedźwiedzi brunatnych, gibonów, pand małych, nosorożców. Przybyło także nowych lokatorów, w tym zwierząt wyjątkowo rzadkich, jak okapi, manaty, pantery śnieżne i mgliste. Dzisiaj w Zoo żyje około 14 tys. zwierząt reprezentujących 1100 gatunków.

Afrykarium w Zoo Wrocław

Największą atrakcją jest Afrykarium – unikatowe na skalę światową oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd – od plaży Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zachwycają m.in. żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle oraz zjawiskowe manaty.
Szczegółowe informacje na temat zoo dostępne są na oficjalnej stronie Zoo Wrocław.

Dojazd komunikacją miejską do Zoo

Do Zoo dojeżdżają tramwaje linii: 1, 2, 4, 10 (kierunek na Biskupin), 16 oraz autobusy 145 i 146 (kierunek na Sępolno).

W pobliżu Ogrodu Zoologicznego znajdują się także inne atrakcje: Pergola z Fontanną Multimedialną, Park Szczytnicki oraz Pawilon Czterech Kopuł.

Ciekawostki i ogrodowe aktualności znajdują się na facebookowym profilu zoo.

Informacje dotyczące funkcjonowania Zoo Wrocław podczas epidemii COVID-19

Galeria

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc