Zdjęcie wydarzenia 9. Nocny Wrocław Półmaraton

9. Nocny Wrocław Półmaraton

Kultowa impreza biegowa powraca na ulice Wrocławia. Nocny półmaraton odbędzie się 17 czerwca 2023 roku.

Kultowa impreza biegowa powraca na ulice Wrocławia. Nocny półmaraton odbędzie się 17 czerwca 2023 roku, a zapisy na wydarzenie wystartują zgodnie  z dotychczasową tradycją, czyli w noc sylwestrową.

Nocny Wrocław Półmaraton to flagowa impreza biegowa w stolicy Dolnego Śląska. Zawody odbywają się co roku już od 9 lat i niezmiennie organizuje je Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Wyjątkiem był rok 2020 i 2021, kiedy pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów i popularna „połówka” nie mogła wystartować. Poprzednią edycję po raz pierwszy w historii wygrał Polak. Patryk Kozłowski przebiegł półmaratoński dystans w czasie 01:05:11.

Zawodnicy startują pomiędzy 21:00 a 22:00 i po zmroku przemierzają ulice miasta stu mostów. Trasa mieni się od iluminacji i wyjątkowych opraw, przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia. Wspaniałego anturażu dodają kibice zgromadzeni na trasie biegu i na Stadionie Olimpijskim, gdzie znajduje się start i meta imprezy.

9. odsłona Nocnego Wrocław Półmaratonu wystartuje już 17 czerwca 2023 roku o godzinie 22:00, a zapisy rozpoczną się 1 stycznia, minutę po północy. Regulamin, cennik pakietów startowych i pozostałe szczegóły pojawią się jeszcze przed startem zapisów na stronie organizatora i w jego mediach społecznościowych. 

 

 

Galeria

Powiązane wydarzenia