Akademia Miejskiego Ogrodnika: Jaka to roślina? – wykład i teleturniej

Legendarny teleturniej TVP w roślinnej, przebojowej odsłonie! Pan Kwiaciarz zaprasza Was do fantastycznego teleturnieju: „Jaka to roślina?”!

Legendarny teleturniej TVP w roślinnej, przebojowej odsłonie! Pan Kwiaciarz zaprasza Was do fantastycznego teleturnieju: „Jaka to roślina?”!

W czwartkowe popołudnie Barbara stanie się prawdziwym studiem telewizyjnym – potupiecie nóżką w rytm roślinnych przebojów oraz sprawdzicie swoją wiedzę na temat zielonych pupili. Nie myślcie jednak, że skończy się tylko na zabawie – jak zawsze Filip Marek przekaże porządną porcję wiedzy praktycznej.

Jeśli nie uda Wam się zarezerwować miejsc (ograniczona liczba), to spotkanie będzie relacjonowane w formie transmisji live na FB Barbary i Strefy Kultury Wrocław, będzie można zadawać  pytania w komentarzach.

Prowadzący: Wykład i teleturniej „Jaka to roślina?” poprowadzi #PanKwiaciarz, czyli Filip Marek

Filip Marek 

ogrodnik, florysta, nauczyciel. Ukończył ogrodnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz studia podyplomowych z zakresu florystyki na SGGW w Warszawie. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Poznaniu i Opolu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Szkoli i egzaminuje przyszłych ogrodników, architektów krajobrazu i florystów.Jest autorem cyklu spotkań wokół roślin „Akademia Miejskiego Ogrodnika” (w Strefie Kultury Wrocław) oraz kuratorem wystaw o tematyce związanej z historią polskiej florystyki („Kwiaty Polski” galeria Dizajn BWA Wrocław, „Salve!” Instytut Dizajnu w Kielcach). Współpracował z najważniejszymi polskimi projektantami mody.

Nagrodzony przez Prezydenta Wrocławia tytułem „30 kreatywnych” w kategorii kultura/sztuka/dizajn.

Więcej o cyklu: Nie masz „ręki” do kwiatów? Nie wiesz jaką roślinę kupić do swojego mieszkania lub posadzić na działce, a może coś zaatakowało Twojego ulubionego zielonego towarzysza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odkryjesz podczas cyklu Akademia Miejskiego Ogrodnika.

W tym semestrze potupiemy nóżką i łodyżką w rytm kwiatowych przebojów, posłuchamy o roślinnych afrodyzjakach, które podpowiedzą jak zorganizować udaną randkę, a za pomocą roślinnych kadzidełek zostaniemy wprowadzeni w mityczną atmosferę świata fotosyntezy. Nie myślcie jednak, że skończy się tylko na zabawie – jak zawsze Filip Marek przekaże Wam porządną porcję wiedzy praktycznej. A na koniec, tradycyjnie, przygotuje świąteczne show.

Program:

  • 17.12 | All I want for Christmas is YOU!!! | + LIVE świąteczny wykład i pokaz florystyczny | zapisy od 10.12

Szczegóły wydarzenia:
strefakultury.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia