Zdjęcie wydarzenia Bezpłatne warsztaty: Parkowy teatr porusza i czaruje

Bezpłatne warsztaty: Parkowy teatr porusza i czaruje

Darmowe warsztaty dla dzieci i dorosłych w Parku Brochowskim! Wydarzenia organizowane są w ramach wrocławskich Mikrograntów.

darmowe warsztaty dla dzieci i dorosłych w Parku Brochowskim!
Wydarzenia organizowane są w ramach wrocławskich Mikrograntów.

  • Zapisy:
  • Każde spotkanie 10:00-12:00
  • Zbiórka: Park Brochowski (od strony Grabowego Labiryntu)

PROGRAM WYDARZEŃ:

13 i 14 SIERPNIA PARKOWA PANTOMIMA

Zajęcia z pantomimy na świeżym powietrzu. DLA DZIECI OD LAT 7 i DOROSŁYCH

O tym jak ważny jest ruch, nikogo nie trzeba przekonywać. W Parku Brochowskim przybierze on tego lata zupełnie nowy i ciekawy wymiar. Nasza wspaniała aktorka z wrocławskiego Teatru Pantomimy spędzi z nami cały weekend, wprowadzając nas w tajniki teatru pantomimy. Będziemy mieli okazję popróbować własnych sił w świecie aktorskim i świetnie się przy tym bawić! To wspaniała okazja do wydobycia z siebie pokładów kreatywnej energii, przy akompaniamencie szumiących drzew! Obowiązuje luźny i swobodny strój, oraz dużo uśmiechu!

20 i 21 SIERPNIA BUNRAKU W PARKU

Budowa i wstęp do animacji japońskich lalek bunraku.
DLA DZIECI OD LAT 10!
Mile widziani dorośli 

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z osobami dorosłymi na warsztaty z budowy lalek w japońskim stylu "bunraku". To bardzo ciekawy typ lalek, animowanych przez trzy osoby, najczęściej z zakrytymi pod czarnym kapturem twarzami. Zapoznamy się trochę z tego typu teatrem i dowiemy się jak długo musiał ćwiczyć mistrz, by móc perfekcyjnie opanować sztukę animacji. Każdy zrobi swoją własną lalkę, którą weźmie potem ze sobą do domu. W niedzielę za to, po skończeniu naszych dzieł będziemy mieli okazję je animować i może nawet stworzyć krótką etiudę teatralną!

27 i 28 SIERPNIA ZASYPIANIE-PRZEBUDZANIE

W ostatni weekend wakacji odbędą się warsztaty “Zasypianie - Przebudzanie” wykorzystujące dramaterapię i koncepcję samowspółczucia.

W sobotni ranek wykorzystując metody teatralne wyciszymy i obudujemy w bezpieczne kokony to, co tkliwe, sensytywne, nadczujące. W niedzielny poranek będziemy budzić siłę, która tkwi we wrażliwości.
Dramaterapia pozwala wykorzystywać metody teatralne, by spojrzeć na siebie i innych ludzi z nowych, często nieznanych perspektyw, a praktyka samowspółczucia dodatkowo otwiera nas na akceptację swojej kruchości.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć swojej wrażliwości - ale też tych, którzy słyszeli, że są nadwrażliwi i za delikatni.

Obowiązuje swobodny ubiór - będziemy w pracy wykorzystywać język ciała, ale jeśli najbardziej swobodnie czujesz się w szpilkach, to właśnie tak się ubierz, bo Twój komfort jest najważniejszy

 

Szczegóły wydarzenia:
facebook.com

Galeria

Powiązane wydarzenia