Wystawa: Bryły Platona – Gabriela Pawlicka „Momenty"

Momenty, czyli chwile obecne w życiu każdego człowieka. Doświadczane są na swój indywidualny/ niepowtarzalny sposób. Towarzyszą im zwykle silne emocje.

O wystawie: Momenty, czyli chwile obecne w życiu każdego człowieka. Doświadczane są na swój indywidualny/ niepowtarzalny sposób. Towarzyszą im zwykle silne emocje. Można by powiedzieć, że każda taka sytuacja wypala w nas nowe doświadczenie, które kreuje nas na nowo.

Cykl „Momenty” jest próbą zilustrowania owych szczególnych chwil – odczuć. Każda z prac jest autorską/artystyczną próbą przedstawienia emocji poprzez zabawę formą, materiałem oraz kompozycją.

O artystce: 

Gabriela Pawlicka: urodzona w 1992 roku w Warszawie. Wychowana i zamieszkała w Magdalence. Ukończyła LXXV LO im. Jana III Sobieskiego w Warszawie w klasie o profilu plastyczno-humanistycznym. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Rzeźby. Dyplom magisterski obroniła w 2017 roku w pracowni prof. A. J. Pastwy.

Na przełomie 2014 i 2015 roku odbyła półroczne stypendium we Włoszech na Akademii Sztuk Pięknych w Carrarze. Brała udział w licznych plenerach oraz w wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą. Ceramiką zajmuje się od ponad 10 lat. Zajmuje się także witrażem, rysunkiem oraz sztuką użytkową. Pracuje również przy scenografii i prowadzi warsztaty artystyczne. 

Szczegóły wydarzenia:
platon.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia