Bryły Platona IV Edycja – Olka Cała Ksenogamia

„Cykl prac powstał pod wpływem chwili i sprzyjających emocji między styczniem a październikiem 2018 r. Jest próbą ukazania osobistych przeżyć.

O wystawie: „Ksenogamia” „Cykl prac powstał pod wpływem chwili i sprzyjających emocji między styczniem a październikiem 2018 r. Jest próbą ukazania osobistych przeżyć, których doświadcza kobieta zaczynająca myśleć o potomku.

Źródłem inspiracji była przyroda i procesy w niej zachodzące, z których zawsze chętnie czerpię formy i kolory bliskie wyobraźni autorki.

To one w połączeniu z emocjami towarzyszącymi kobiecie dojrzewającej do macierzyństwa stały się przyczynkiem do powstania serii obrazów prezentowanych na wystawie.

W sposób abstrakcyjny starają się one ukazać to, co mimo iż niewidoczne na zewnątrz, tkwi we wnętrzu człowieka.

Olka Cała – urodzona w 1983 roku w Siedlcach artystka malarka mieszkająca i tworząca we Wrocławiu. W 2017 roku z wyróżnieniem ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta w pracowni prof. Leszka Mickosia. W latach 2017-2018 doskonaliła warsztat poprzez uczestnictwo w zajęciach malarskich w pracowni dr Krzysztofa Wałaszka.

Od kilku lat z wielką pasją tworzy kompozycje malarskie oparte głównie na nastrojowości i wyrażaniu emocji. Jej ulubioną techniką jest malarstwo olejne, ale tworzy również w technice akrylowej i akwarelowej. Tematem jej obrazów są głównie kwiaty, drzewa, ludzie i pejzaże ukazane w abstrakcyjny sposób.

Odważnie eksperymentuje z kompozycją i kolorem szukając nowych środków wyrazu. Od 2016 roku jest członkiem kolektywu artystycznego „Grupa Ukryta”. Ma na swoim koncie udział w kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 lutego 2019 o godzinie 18:00 w Klubokawiarni Mleczarnia przy ulicy Włodkowica 5 we Wrocławiu.

Szczegóły wydarzenia:
platon.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia