Composing Listening. Warsztaty performatywne Billa Dietza

Galeria BWA Wrocław Główny zaprasza na warsztaty z amerykańskim kompozytorem Billem Dietzem, podczas których uczestnicy zastanowią się nad świadomym słuchaniem.

Galeria BWA Wrocław Główny zaprasza na warsztaty z amerykańskim kompozytorem Billem Dietzem, podczas których uczestnicy zastanowią się nad świadomym słuchaniem.

W ramach wystawy Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu przygotowano program warsztatów, które odwołują się zagadnień dźwięku i ruchu. 24 kwietnia będziemy gościć Billa Dietza, amerykańskiego kompozytora i pisarza, który od 15 lat pracuje różnymi metodami nad komponowaniem samego słuchania (często bez wykorzystania dźwięku).

W trakcie warsztatów Dietz poprowadzi uczestników przez serię performatywnych demonstracji, wykorzystując do tego parafrazy swoich prac pochodzących z dwóch cykli: Tutorial Diversions, które są interwencjami w domowe sytuacje odsłuchowe (dla słuchawek i domowych zestawów stereo) oraz Claque – utwory rozpisane na publiczność koncertową.

Warsztaty odbywają się w języku angielskim. 

O prowadzącym:

Bill Dietz – amerykański kompozytor i pisarz, który mieszka w Berlinie od 2003 roku. Jest zastępcą dziekana na wydziale muzyki i dźwięku w Bard College’s Milton Avery Graduate School of the Arts. Był dyrektorem artystycznym Ensemble Zwischentöne oraz wykładowcą w kolońskiej Kunsthochschule für Medien (KHM). Występował na festiwalach MaerzMusik i Donaueschinger Musiktage oraz w wielu instytucjach sztuki, m.in. Hamburger Bahnhof, Brooklyn Museum czy Stedelijk Museum. Opublikował dwie książki ze swoimi partyturami: Tutorial Diversions i L’école de la claque.

Szczegóły wydarzenia:
bwa.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia