Etta James by Natalia Szczypuła

Akademia Jazz Time to nowy cykl wydarzeń we Wrocławskim Klubie Formaty. Wspólnie z wrocławskimi artystami organizatorzy chcą przybliżyć sylwetki najwspanialszych wokalistek, wokalistów i muzyków jazzowych, którzy zapisali się na stałe w światowej historii muzyki jazzowej. Pierwszy cykl nosi tytuł #KOBIETY.

Powstanie w nim w sumie 12 odcinków, które poprowadzą: Barbara Piotrowska, Natalia Szczypuła, Marta Mackiewicz i Kasia Berger, a towarzyszyć im będą pianiści: Sebastian Łobos, Bartek Ziętara i Dominik Mąkosa. Bohaterką kolejnego odcinka Akademii Jazz Time jest jedna z pionierek bluesa, soulu i rhythm and bluesa, wybitna wokalistka – Etta James. Jak większość czarnoskórych gwiazd, rozpoczęła od śpiewania muzyki gospel w kościelnych chórach, by z czasem zbliżyć się do muzyki pop. Jej styl śpiewu, łączący siłę z dramatyzmem, inspirował później m.in. Janis Joplin i Tinę Turner.

Otrzymała kilka nagród Grammy, kilkanaście – Blues Music Awards. Z jej niezwykle ciekawej kariery artystycznej zrodziły się takie przeboje, jak na przykład „At Last” czy „Lovin’ You More Every Day”. Te i inne utwory będą Państwo mogli usłyszeć w najbliższym odcinku w wykonaniu Natalii Szczypuły i Sebastiana Łobosa. Natalia i Sebastian przybliżą nam postać Etty James i pozwolą na nowo „zasłuchać się” w jej twórczości. Natalia Szczypuła – wokalistka, songwriterka poruszająca się w soulu, funku i jazzie. Jej materiał autorski łączy w sobie elementy tych trzech gatunków.

Na streamingach oraz YouTube dostępnych jest już 5 singli Natalii, a kolejne mają pojawiać się w następnych miesiącach. Jej płyta autorska ma pojawić się w tym roku.

Galeria

Powiązane wydarzenia