#Firlejonline2: Broad Peak

Organizatorzy zapraszają na koncert Patrycji Hefczyńskiej i Michała Zygmunta z projektem Broad Peak, który odbędzie się na scenie Firleja.

Organizatorzy zapraszają na koncert Patrycji Hefczyńskiej i Michała Zygmunta z projektem Broad Peak, który odbędzie się na scenie Firleja. Koncert będzie transmitowany na stronie FB Firleja

Patycja Hefczyńska, didżejka, autorka tekstów i muzyki. Współtworzyła m.in. zespół Husky i Őszibarack. W 2002 roku reprezentowała Polskę na RedBullMusicAcademy w Nowym Jorku/Londynie.

Zagrała w wielu miejscach w Europie i na świecie, m.in. w Czechach, Irlandii, Wlk. Brytanii, Francji, Finlandii i Japonii. Wystąpiła jako support przed koncertem Bjork, pierwszym w Polsce. Jest autorką muzyki teatralnej, filmowej, pisała piosenki do słuchowisk. Współpracowała z teatrami w Polsce, m.in. Teatrem Współczesnym we Wrocławiu czy Teatrem Śląskim w Katowicach. Nominowana wraz z zespołem Őszibarack do Fryderyków, za album „Plim plum plam".

Michał Zygmunt

Gitarzysta i kompozytor, autor nagrań terenowych. Jest autorem 11 płyt. Doceniony przez słuchaczy w Polsce i za granicą. Autor profesjonalnych nagrań terenowych dźwięków natury (albumy Dzikie Rzeki, Harmonia Natury dla WWF Polska). Pomysłodawca serii Odra Guitars – instrumentów zbudowanych wyłącznie z drzew rosnących nad Odrą.

Autor muzyki teatralnej, filmowej i ilustracyjnej, twórca słuchowisk. Laureat nagrody Emocje 2015 Radia Wrocław Kultura w kategorii muzyka, doceniony za muzyczną indywidualność i odkrywanie innych wymiarów muzyki. O BROAD PEAK Jeśli usłyszycie w tej muzyce pijany sound to dobrze, o to nam chodziło. Broad Peak to piosenki krótkie jak oddechy, często oparte na dwóch akordach. instrumentarium raczej niewielkie. Czasem tylko banjo z głosem. Teksty elektryzują absolutną szczerością. Album nagrywany nad rzeką i w lesie. Wszystkie złapane dźwięki dzwoniły, szeleściły, pluskały, gwizdały naprawdę. My tylko nadstawiliśmy ucho. W 2018 miał premierę pierwszy album „Zimowe morze".

W 2020 planowana jest premiera drugiego albumu „Dywizje wilków".

Koncert odbywa się w ramach cyklu koncertów specjalnych „Firlej online 2". 

Uruchomion sprzedaż wirtualnych biletów na akcję „Firlej online 2” w cenie 10 zł. Aby wspomóc akcję, należy wejść na stronę www.firlej.wroc.pl i dokonać płatności. Wspierajmy artystów i korzystajmy z kultury we własnych domach.

Szczegóły wydarzenia:
firlej.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia