Grażyna Auguścik/ Świątecznie

Grażyna Auguścik – jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych. Jest również aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnego zespołu.

Grażyna Auguścik – jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych. Jest również aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnego zespołu. Przez amerykańskich krytyków zgodnie uznana za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Po ukończeniu studiów w Polsce i nagraniu swojej pierwszej płyty „Sunrise Sunset” w 1988 roku trafia do słynnej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły otrzymała w 1992 roku z wyróżnieniem z rąk Philla Collinsa i Ala Jarreau.

Od 1994 roku mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa własne płyty, bierze udział w wielu jazzowych i undergroudowych projektach nagraniowych innych artystów, prowadząc równocześnie własną wytwórnię płytową.

Nagrała, wyprodukowała i wydała do tej pory 19 płyt solowych, spośród których 11 we własnej firmie nagraniowej, w ponad 20 wzięła udział jako gość, a kolejne to remixy z jej głosem.
Współpracuje z muzykami, których dobrze zna i ceni. Wśród nich są: John Medeski, Michael i Randy Brecker, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak i wielu innych.
W roku 1998 jej płyta „Pastels” zrealizowana wspólnie z Bogdanem Hołownią uznana została przez National Public Radio za jedną z najlepszych jazzowych płyt roku. Następny album „Fragile” znalazł się na prestiżowym TOP 20 JAZZ ALBUMS roku 2000.

W styczniu 2003, 2004, 2005, 2006 i 2016 pismo „Jazz Forum Magazine” w plebiscycie publiczności przyznaje jej tytuł najlepszej wokalistki jazzowej.
Każda z jej płyt jest wydarzeniem artystycznym. Jej udział w festiwalach na całym świecie stawia ją w gronie najlepszych wokalistek jazzowych. Nowe projekty oczekiwane są z dużym zainteresowaniem zarówno wśród słuchaczy, jak i krytyków na całym świecie.

Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i piosenki świąteczne, które przeniosą nas w magiczny czas nadchodzących Świąt.
Wokalistka wystąpi z trio Andrzeja Jagodzińskiego w składzie:
Andrzej Jagodziński – fortepian
Adam Cegielski – kontrabas
Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja

Bilety: na Ticketmaster oraz w kasie CK AGORA
przedsprzedaż: 45 zł
w dniu koncertu 50 zł
20% zniżki Nasz Wrocław i z wrocławską kartą seniora  – przedsprzedaż 36 zł /  w dniu koncertu 40 zł

Szczegóły wydarzenia:
facebook.com

Galeria

Powiązane wydarzenia