Zdjęcie wydarzenia Gwardia Wrocław vs. Krispol Września

Gwardia Wrocław vs. Krispol Września

W czwartek siatkarze ze stolicy Dolnego Śląska podejmą przed własną publicznością zespół Krispol Września.

Chemeko-System Gwardia Wrocław rozpoczyna ligowe zmagania po wygranej z PGE Skrą Bełchatów w meczu o Puchar Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. W czwartek siatkarze ze stolicy Dolnego Śląska podejmą przed własną publicznością zespół Krispol Września. Zawodnicy są zdeterminowani, aby pierwszy mecz nowego sezonu Tauron 1.Ligi rozpocząć od zwycięstwa. Początek rywalizacji o 20.30 w Hali Orbita.

Gwardziści mają za sobą intensywny okres przygotowawczy. W ostatnim sparingu przed startem ligowych zmagań odnieśli zwycięstwo nad PGE Skrą Bełchatów. Wygrali w dobrym stylu 3:1, a wydarzeniu towarzyszyła multimedialna oprawa i prezentacja odświeżonego składu przed kibicami z Wrocławia.

Czwartkowi rywale spotkali się niedawno na przedsezonowym turnieju Enea Volleyball Bydgoszcz Cup 2021. W bezpośrednim meczu lepsza okazała się Chemeko-System Gwardia Wrocław, która wygrała 3:0. W klasyfikacji końcowej zespół z Wrocławia uplasował się na drugim miejscu, tuż za Treflem Gdańsk. Krispol Września zamykała stawkę i odniosła na tym turnieju tylko jedno zwycięstwo z niemieckim Netzhoppers KW, z którym wygrała 2:1. Pierwszego dnia zawodów Gwardia wygrała z drużyną zza zachodniej granicy 3:0.

Statystyki okresu przygotowawczego mogą świadczyć o tym, że gospodarze są w czwartek murowanym faworytem. Piękno sportu pozostawia jednak nutkę niepewności, a historia pokazała, że dopóki piłka w grze, wszystko może się wydarzyć.  

Galeria

Powiązane wydarzenia