Zdjęcie wydarzenia Inspiracje-Interpretacje – Finał z Natalią Sikorą

Inspiracje-Interpretacje – Finał z Natalią Sikorą

W finałowym koncercie festiwalu zaprezentują się laureaci konkursu na interpretację piosenek Ewy Demarczyk oraz gościnnie Natalia Sikora i Tango Attack.

Swoje sceniczne kreacje Ewa Demarczyk współtworzyła za pomocą ascetycznej oszczędności gestu, czerni strojów, spojrzenia przeszywającego przestrzeń, ale jej najmniejsze kiwnięcia, drgnięcia, grymasy twarzy, potrafiły zadziałać na publiczność mocniej niż współczesne barwne show estradowych gwiazd. Związana z krakowską Piwnicy pod Baranami śpiewała teksty poetyckie najwyższej próby: Tuwima, Białoszewskiego, Leśmiana, Baczyńskiego, Dymnego, Mandelsztama. To słowo wprawione w ruch muzyką było jej artystycznym wehikułem.

W koncercie finałowym VI festiwalu Inspiracje-Interpretacje wystąpią laureaci konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Ewy Demarczyk, których oceniało jury w składzie: Teresa Drozda, Mariusz Kiljan, Zygmunt Konieczny. Podczas wręczenia nagród poznamy zarówno konkursowy ranking, jak również dowiemy się w czyje ręce powędruje nagroda główna - statuetka VI Inspiracji-Interpretacji we Wrocławiu. Pula nagród to 9 tys. złotych, kolejne 5 tysięcy, z przeznaczeniem na nagranie recitalu otrzyma autorka/ autor najciekawszej interpretacji!

Drugą część wieczoru wypełni recital „Czarne anioły… wyprowadzę z rzeczy cienie…”, a na scenie pojawi się Natalia Sikora, której towarzyszyć będzie zespół Tango Attack Hadriana Tabęckiego.

"Czarne Anioły", które snują swoje szepty w Piosenkach śpiewanych przez Ewę Demarczyk w mojej Interpretacji staną się Aniołami Światła. 

Całą koncentrację tej Interpretacji transformuję w uwolnienie Demonów od przeszłości, mroku, klątw i chłodu, który przez lata izolował je przed każdym, kto próbował się zbliżyć.
Podejmuję Ryzyko zbliżenia się do nich i ogrzania ich Współczuciem. 
Samotna i porzucona Miłość odnajdzie swoich nowych Kochanków i zatańczy dla nas Tango, które zagra Zespół Tango Attack w aranżacjach Hadriana Filipa Tabęckiego.
Cienie czyli Dusze będą dla nas przewodnikami wśród wielu niteczek w pajęczynach myśli i uczuć bo "wyprowadzę z rzeczy cienie". 

Niech ten Materiał przemówi do nas na nowo: pięknymi Melodiami, Rytmami i tym wszystkim czego tak skrycie pragniemy, gdy niechcący nastaje cisza w naszych przebodźcowanych umysłach.
Wciąż aktualne i żywe Poezje staną się dla nas na nowo Obrazami świata, który się nie zmienił, który wciąż możemy uratować tylko my - Ludzie. Czy ciarki, które teraz czuję są Uśmiechem Twojej Duszy, Ewo?       

Natalia Sikora

Natalia Sikora – wokal
Tango Attack w składzie:

  • Grzegorz Bożewicz – bandoneon
  • Mario Jeka – klarnety
  • Piotr Malicki – gitary, oud
  • Hadrian Tabęcki – fortepian, cajon

bilety: 80 zł, dostępne na KupBilecik.pl oraz w sekretariacie ODT*
*obowiązują zniżki z programem Nasz Wrocław (20%), Wrocław MAX (30%) 

Szczegóły wydarzenia:
swiatowid.net.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia