Zdjęcie wydarzenia Jubileuszowy pokaz widowiska „Prometeusz”

Jubileuszowy pokaz widowiska „Prometeusz”

Akrobatyczne widowisko „Prometeusz” ma już 10 lat! Twórcy zapraszają na wyjątkowy, jubileuszowy pokaz spektaklu.

Akrobatyczne widowisko „Prometeusz” ma już 10 lat! Twórcy zapraszają na wyjątkowy, jubileuszowy pokaz spektaklu.

Wielki hit wrocławskiej sceny teatralnej, zagrany już w kilkunastu miastach Polski ponad 100 razy dla ponad 100 000 widzów obchodzi swoje dziesięciolecie! Z tej okazji, twórcy zapraszają na wyjątkowy, jubileuszowy pokaz „Prometeusza” już 20 października do Hali Orbita we Wrocławiu. Scena będzie kipieć od muzycznej energii! Wszystkie utwory usłyszymy w nowych aranżacjach, za które odpowiadać będzie Elżbieta Sokołowska, a które usłyszymy na żywo wraz z towarzyszącym 20-osobowym chórem Wroclove Musical Choir.

Całości dopełni Orkiestra Kameralna Silesian Art Collettive pod kierownictwem Mateusza Walacha. Artyści planują też zaprezentować wybrane sceny w nowej, rozbudowanej, nieprezentowanej nigdy wcześniej formie. To będzie „Prometeusz”, jakiego nikt wcześniej nie widział!

„Prometeusz” jest taneczno-akrobatycznym show zbudowanym na efektownych akrobacjach, elementach teatru antycznego i hipnotyzującej muzyce. Reżyser - Kamil J. Przyboś, oparł je na micie o Prometeuszu, który za pomocą wykradzionego bogom ognia budzi w ludziach rozum, myślenie, kreatywność, pasje i zainteresowanie światem. Imponujący rozmachem spektakl opiera się na ruchu, ale nie jest spektaklem stricte tanecznym ani pantomimicznym.

Jako główny środek wyrazu artyści wykorzystują szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystykę cyrkową. Zobaczymy zarówno zapierające dech w piersiach ewolucje, porywający taniec jak i grę aktorską, ale również znakomicie opowiedzianą historię będącą demonstracją możliwości ludzkiego ciała.

Formą „Prometeusz” nawiązuje do wielkiego dziedzictwa teatru antycznego, nadając mu nowoczesny wydźwięk, który zachwyca i inspiruje. 10-lecie spektaklu jest idealną okazją do zaprezentowania go w odświeżonej i rozbudowanej artystycznie formie. Twórcy: Kamil J. Przyboś - scenariusz i reżyseria, scenografia Maja Lewicka - choreografia Marta Brendel - opieka i nadzór przygotowania choreograficznego Magdalena Zawartko - przygotowanie wokalne Elżbieta Sokołowska - kompozycje i aranżacje muzyczne Anna Chadaj - kostiumy Tomasz Filipiak - reżyseria świateł Marcin Smiatek - realizacja oświetlenia Adam Bąkowski - realizacja dźwięku Muzyka na żywo w wykonaniu: Chóru Wroclove Musical Choir pod opieką Magdaleny Zawartko oraz Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod kierownictwem Mateusza Walacha. Wstęp z dziećmi od 6 roku życia.

Czas trwania: 1 h 30 min PROMETEUSZ 20.10.2023, Wrocław - 11:30 pokaz szkolny, Hala Orbita - 19:00 pokaz wieczorny, Hala Orbita

Szczegóły wydarzenia:
spektaklprometeusz.com

Galeria

Powiązane wydarzenia