Kleczków z Portem Miejskim

Hello Poland zaprasza w obszary, z istnienia których nie wszyscy nawet zdają sobie sprawę.

Wrocław to miasto na wodzie, 14 rzek, ponad 20 wysp i 200 mostów powoduje, iż slogan „Wenecja Północy” jest zasadny. Hello Poland zaprasza na Kleczków – osiedle, które poszczycić się może zespołem Portu Miejskiego oraz wieloma innymi ciekawymi miejscami.

W Kleczkowie, niegdyś peryferyjnym wobec miasta, wybudowano między innymi zakład psychiatryczny oraz więzienie – obecny Zakład Karny nr 1, w którym więziona była między innymi Róża Luksemburg. Po wojnie wykonywano tu wyroki śmierci. Więzienne mury skrywają wiele tragicznych historii. Punktem charakterystycznym osiedla jest także elewator zbożowy, który dziś mocno kontrastuje z pobliskim placem budowy. Choć jego dalsze losy nadal się ważą, to docenić należy aktywizację społeczną i protesty mieszkańców, które doprowadziły do uchronienia zabytku przed wyburzeniem.

Będąc na Kleczkowie, nie sposób nie wspomnieć o Porcie Miejskim. Niezwykle budowle oddane do użytku w 1901 są utrzymane w stylu ceglanych form niżu nadbałtyckiego, rozmach i monumentalność urządzeń infrastruktury technicznej robi piorunujące wrażenie, a wielkość basenów portowych świadczy o ambicjach ówczesnych władz Wrocławia. Podczas wycieczki zapoznacie się z historią portu i jego najciekawszą infrastrukturą (ze względów bezpieczeństwa będziecie poruszać się jedynie po terenie ogólnodostępnym).

Zapisy:

Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
Cena: 35 zł/os.

Informacji na temat zwiedzania udzielamy pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00).

Szczegóły wydarzenia:
hello-poland.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia