Koncert: King Ayisoba w Imparcie

Na jedyny koncert w Polsce, promujący fantastyczną płytę 1000 Can Die, przyjeżdża do Wrocławia King Ayisoba – gwiazda ghańskiej muzyki tradycyjne.

Na jedyny koncert w Polsce, promujący fantastyczną płytę 1000 Can Die, przyjeżdża do Wrocławia  King Ayisoba – gwiazda ghańskiej muzyki tradycyjnej. Jego występy określa się jako doświadczenie szamańskiego rytuału. Król z Ghany zagra wraz z zespołem 28 października w Imparcie podczas imprezy Wrocław Meets Africa. Bilety w sprzedaży.

King Ayisoba to artysta absolutnie fascynujący i charyzmatyczny. Nie tylko dzięki swojemu imponującemu wizerunkowi, ale również dzięki stylowi gry na kologo.

Za produkcję najnowszego krążka Ayisoby odpowiada sam Zea (Arnold de Boer z zespołu The Ex). Na płycie słychać elementy muzyki elektronicznej i hiplife'u (bardzo popularny ghański styl łączący lokalną muzykę highlife z hip-hopem), a także znamienitych gości. W utworze Dapagara pojawia się nigeryjski saksofonista Orlando Julius, a w Wine Lange jednostrunowe skrzypce gonju Sakuto Yongo przenoszą muzykę w inny wymiar. Nad kompozycją tytułową współpracowali ghański raper, M3nsa i legendarny producent reggae, Lee Scratch Perry.

Król z Ghany zagra we Wrocławiu z zespołem w składzie: Abaadongo Adontanga (taniec, wokal wspierający, dorgo), Ayuune Sulley (sinyaka, wokal wspierający), Gemeka Abobe Azure (bębny guluku i dundun), Ayamga Francis (bębny djembe i bemne). Wieczorowi z udziałem artystów z Ghany towarzyszyć będzie DJ’s party. Sala kameralna Impartu  zamieni się w klub taneczny, w którym tropikalne dźwięki zapewnią wrocławscy DJ-e specjalizujący się w afrykańskich rytmach: Czarny Latawiec i DJ Ryan R. 

Bilety 45 zł (do  października) i 60 zł (28 października) kupisz tutaj.

Galeria

Powiązane wydarzenia