Zdjęcie wydarzenia LESS IS LESSIE – koncert

LESS IS LESSIE – koncert

LESS IS LESSIE to muzyka dla tych, którzy lubią się zasłuchać i zapatrzeć.

LESS IS LESSIE to muzyka dla tych, którzy lubią się zasłuchać i zapatrzeć. Nieodzownie towarzyszy jej materiał wideo, który pogłębia wrażenie dynamiki i podróży. Koncerty prowadzą przez miejsca znane Wrocławianom i te, o których być może niektórzy nie mieli pojęcia.

Są próbą zilustrowania rzeczywistej przestrzeni akustycznej Wrocławia - w utworach wykorzystywane są nagrania stereo z wrocławskich spacerów.

Skład zespołu: Weronika Kowal - skrzypce, klawisze Igor Kuchna - gitara basowa Filip Kozak - śpiew, klawisze, programowanie Emil Madaliński - gitara Konrad Mikołajczyk - perkusja Bilety dostępne w lokalu w cenie 30 zł. W marcu 2021 ukazał się pierwszy studyjny album Less Is Lessie zatytułowany „The Escape Plan”. Pomysł na tą płytę wziął się prosto z miejskiej gęstwiny - jest nim spacer dźwiękowy po wrocławskim Nadodrzu - dzielnicy pełnej kontrastów, ale dzięki temu bardzo wyjątkowej, z bogatą historią, będącej obecnie inkubatorem wielu interesujących inicjatyw społecznych. Na pierwszy rzut oka (i ucha) powierzchowność Nadodrza wydaje się być ponura i przytłaczająca.

Dlatego obok ambientów pojawia się warstwa muzyczna, która otwiera pewną drogę ucieczki od niesprzyjającego otoczenia i miejskiego zgiełku. Podróż zaczynamy na ulicy Nowowiejskiej, a kończymy w rejonie wrocławskiego Portu Miejskiego. Wszystkie sample, które usłyszymy na płycie pochodzą z nagrań terenowych prowadzonych przez nas na Nadodrzu i przeplatają się z inspirowaną tym miejscem autorską muzyką z prog-rockowym pazurem.

Na płycie pojawiają się również goście: Michał Wojtas (Amarok), Marta Wojtas (Amarok), Ana Nguyen, Wojciech Kowal, Radosław Śniadowski. Nagranie i miks: Magda Srzednicka (Serakos), Robert Srzednicki (Serakos), Emil Madaliński (Armata), Piotr Rudnicki. Mastering: Magda Piotrowska (Hear Candy). Produkcja i dystrybucja: Oskar CD, Independent Music Market. 

Galeria

Powiązane wydarzenia