„Miasto wody i ogrody” w Ogrodzie Botanicznym

„Miasto wody i ogrody” to hasło imprezy organizowanej w niedzielę, 7 lipca, przez Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

„Miasto wody i ogrody” to hasło imprezy organizowanej w niedzielę, 7 lipca, przez Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Program wydarzenia jest bardzo bogaty i różnorodny.

O godzinie 10.00 zostanie otwarta wystawa miniaturowych zbiorników wodnych.

W programie do godziny 17.00 zaplanowano ciekawe wykłady i spotkania, jak choćby od godz. 11.00 widowisko eksperymentalne o charakterze interaktywnym, prowadzone przez edukatorów z Hydropolis. Będą m.in. doświadczenia z suchym lodem i możliwość obserwacji przez mikroskop życia w kropli wody.

Przewidziane są również zajęcia plastyczne, budowa oczka wodnego czy degustacja potraw z dodatkiem roślin wodnych, wystawy prac artystów plastyków i unikatowych zdjęć starego Wrocławia oraz biżuterii ogrodowej. Będą także konkursy z nagrodami. Natomiast podczas wykładów, które będą odbywały się pod wierzbą płaczącą, m.in. mgr inż. Marcin Cieślik opowie o historii Wrocławia z wodą w roli głównej.

Przewidziany jest też pokaz strojów retro oraz – na zakończenie – o godz. 16.15 koncert z urozmaiconym programem: od pieśni Chopina i arii operowych po piosenkę z musicalu „My Fair Lady”. Wystąpią dwie cenione śpiewaczki operowe: Katarzyna Czekanowska i Olena Łapko. Bilet wstępu do Ogrodu upoważnia do wzięcia udziału w imprezie.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

założony we Wrocławiu w roku 1811 na terenie częściowo Ostrowa Tumskiego.

Dzisiaj można tu podziwiać prawie 12 tysięcy roślin.

Pierwotny ogród zajmował ok. 5 hektarów działek po rozebranych umocnieniach wokół miasta. Jego pierwszy dyrektor zamówił nasiona i sadzonki 427 roślin.

Ogród otwarty jest codziennie.

Godziny otwarcia

  • kwiecień i wrzesień godz. 9.00-18.00
  • maj-sierpień godz. 9.00-19.00
  • październik godz. 9.00-17.00
  • Szklarnie godz. 10.00-18.00

Bilety

  • Bilet normalny 15 zł
  • Bilet jednorazowy ulgowy 10 zł. Upoważnieni do nabycia biletów ulgowych:za okazaniem stosownych dokumentów seniorzy od 65 roku życia za okazaniem dowodu osobistego 
  • Bilet rodzinny (2+2) 40 zł
  • Bilet dla posiadaczy karty dużej rodziny  30 zł
  • Bilet sezonowy imienny 200 zł
  • Wstęp wolny (za okazaniem stosownych dokumentów): Honorowi Goście Ogrodu Botanicznego, dzieci w wieku przedszkolnym, przewodnicy PTTK i nauczyciele oprowadzający grupę (na 15 uczestników, jeden wstęp wolny dla oprowadzającego), osoby niepełnosprawne z orzeczonym znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz osoby sprawujące opiekę nad nimi, psy przewodnicy.

Szczegóły wydarzenia:
facebook.com

Galeria

Powiązane wydarzenia