Debata: Zdrowe życie wrocławian: drzewa, oddech, cisza i spokój

Centrum Historii Zajezdnia wraz z Fundacją Wroclife zapraszają na drugą debatę online z cyklu Wrocław – miasto, które się liczy.

27 lutego o godzinie 10.00, w formie online, uczestnicy spotkają się z przedstawicielami samorządu województwa, magistratu, wrocławskich osiedli oraz miejskich aktywistów aby porozmawiać o ekologii i komforcie życia we Wrocławiu, samopoczuciu i zdrowej kondycji jego mieszkańców.

Dyskutować będziemy o tym, co obecnie wymaga zmiany i naprawy, co możemy szybko osiągnąć drobnymi krokami, a co wymaga szerszych inwestycji i działań.

Przede wszystkim jednak skupimy się na tym, w jaki sposób, współpracując na wielu poziomach społecznej organizacji: osiedlowym, miejskim i wojewódzkim, możemy wspólnie wypracować jako najlepsze rozwiązania ekologicznych problemów Wrocławia.

Do uczestnictwa w debacie zaproszone zostały: 

  • dr Teresa Marcinów, Pełnomocnik Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. Ekologii i Ochrony Klimatu, 
  • Małgorzata Piszczek, przyrodniczka, architektka krajobrazu, członkini Społecznej Rady Parku Grabiszyńskiego, 
  • Joanna Nawrot, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Osobowice-Rędzin i wiceprezeska Wrocławskiego Forum Osiedlowego, 
  • Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego.

Spotkanie poprowadzi dr Małgorzata Burnecka, prezes Fundacji Wroclife. Debata będzie transmitowana na żywo na Facebooku oraz YouTube. Organizatorzy zapraszają do jej wysłuchania oraz zadawania pytań w komentarzach – postaramy się odpowiedzieć na wszystkie.

Lutowa debata jest drugim spotkaniem w ramach projektu „Wrocław - miasto, które się liczy” realizowanego przez Fundację Wroclife i Centrum Historii Zajezdnia.

Projekt zakłada cykl debat z udziałem ekspertów, przedstawicieli samorządów, społeczników i aktywistów, których celem jest stworzenie przestrzeni dialogu między przedstawicielami wielu środowisk, wzmocnienia solidarności społecznej i ułatwienia poszukiwanie rozwiązań podnoszących komfort życia mieszkańców Wrocławia.

Najbliższe debaty:

  • 27 lutego 2021: Zdrowe życie wrocławian: drzewa, oddech, cisza i spokój
  • 27 marca 2021: Parkowanie we Wrocławiu: przestrzeń i koszty
  • 24 kwietnia 2021: Usprawnienie wrocławskich osiedli: profesjonalizacja, finansowanie, integracja społeczna

Organizator: Centrum Historii Zajezdnia, Fundacja Wroclife. Partnerzy społeczni projektu: Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia, Wrocławskie Forum Osiedlowe.

Partnerzy instytucjonalni projektu: Urząd Miejski Wrocławia, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Szczegóły wydarzenia:
zajezdnia.org

Galeria

Powiązane wydarzenia