Zdjęcie wydarzenia „Popiół i Diament. Spotkania autorskie”

„Popiół i Diament. Spotkania autorskie”

„Popiół i Diament. Spotkania autorskie” to cykl wydarzeń kulturalnych zorientowanych na zagadnienia historyczne i historyczno-literackie.

„Popiół i Diament. Spotkania autorskie” to cykl wydarzeń kulturalnych zorientowanych na zagadnienia historyczne i historyczno-literackie, promujący działalność wrocławskiej niezależnej księgarni stacjonarnej Popiół i Diament. Zaplanowane wydarzenia obejmują szereg atrakcji odbywających się zarówno we wnętrzu księgarni, jak i w plenerze.

W ramach cyklu zapraszamy do Muzeum Pana Tadeusza na comiesięczne spotkania z autorami książek znajdujących się w ofercie księgarni oraz dyskusje poświęcone prezentowanym publikacjom. Tematyka spotkań i prezentowanych pozycji nawiązywać będzie do wystawy stałej „Misja: Polska” w Muzeum Pana Tadeusza, a wybrane przez nas książki dotyczą kultury, historii i literatury polskiej XX i początku XXI wieku, poruszając ważne zagadnienia i ukazując wydarzenia oraz zjawiska kulturowe ostatnich dziesięcioleci w nowym świetle.

Gośćmi tegorocznych spotkań autorskich będą między innymi Anna Bikont, Kasper Bajon, Filip Springer, Beata Halicka i Grzegorz Piątek oraz Anna Kałużna, Joanna Nowosielska-Sobel i Agata Gabiś, które zaproszą na spacery tematyczne po Wrocławiu, będące okazją do poznania miejsc ważnych i symbolicznych dla mieszkańców miasta.

Wstęp: Spotkania autorskie będą dostępne będą dla publiczności w formie transmisji online, bezpłatnie za pośrednictwem strony internetowej www.muzeumpanatadeusza.pl i w mediach społecznościach oraz dodatkowo z udziałem publiczności w księgarnio-kawiarni Popiół i Diament. Na spacery tematyczne po Wrocławiu obowiązują wcześniejsze zapisy przez stronę internetową. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

  • 25 maja 2023–16 listopada 2023
  • czwartki, godzina 17.00
  • soboty, godzina 12.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
  • transmisje online 

Szczegóły wydarzenia:
muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia