Zdjęcie wydarzenia Renata Przemyk w Starym Klasztorze

Renata Przemyk w Starym Klasztorze

wROCKfest.pl zaprasza 14 października do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert RENATA PRZEMYK KWARTET "Babę Zesłał Bóg"

wROCKfest.pl zaprasza 14 października do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert RENATA PRZEMYK KWARTET "Babę Zesłał Bóg" .

To wyjątkowy koncert złożony z najważniejszych piosenek Artystki z ostatniej płyty „Renata Przemyk i Mężczyźni" zaaranżowany na kwartet. Jeden z projektów specjalnie stworzonych w ramach jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej.

Zaczęła śpiewać jako nastolatka z lokalnymi kapelami rockowymi, choć prawdziwe powołanie odkryła dopiero na studiach, zainspirowana Tomem Waitsem, Talking Heads, Niną Hagen i Frankiem Zappą. Wychodząc w swojej muzyce od surowego, postpunkowego brzmienia, poszerza konsekwentnie instrumentarium, eksperymentuje z brzmieniami i jest współproducentką swoich płyt.

W 2020 roku obchodziła 30-lecie wydania pierwszej płyty i z tej okazji powstał wyjątkowy album jubileuszowy, składający się z 13 największych hitów Renaty Przemyk. Piosenki te wykonała wspólnie z wybitnymi artystami polskiej sceny muzycznej.

Artystka zaprosiła do współpracy m.in. Johna Portera, Wojciecha Waglewskiego, Grzegorza Turnaua, Marka Dyjaka, Artura Andrusa, Igora Herbuta, Czesława Mozila i in. W plebiscycie „Polityki” i „Wprost” znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku.

Projekt tworzą muzycy w składzie:

  • Renata Przemyk – wokal, perkusjonalia
  • Piotr Wojtanowski – bas
  • Piotr Bogutyn – gitara
  • Maciej Gołyźniak – instrumenty perkusyjne

Bilety:

  • miejsca siedzące: 120 zł
  • miejsca stojące: 90 zł

Galeria

Powiązane wydarzenia