Rodzinne Niedziele w Firleju

Niedziele w Firleju, od godz. 10.00, rozpoczną dwugodzinne warsztaty dla dzieci „Po sąsiedzku”. Zajęcia przenoszą się tym samym z soboty.

Niedziele w Firleju, od godz. 10.00, rozpoczną dwugodzinne warsztaty dla dzieci „Po sąsiedzku”. Zajęcia przenoszą się tym samym z soboty i będą odbywać się, tak jak do tej pory, raz w tygodniu.

Od godziny 12.00 do wspólnego tkania w najróżniejszych technikach, takich jak m.in. kilim, makatka czy gobelin zaprosi Monika Bliska, jedna z prowadzących zajęć Rodzina z Grabiszyńskiej - techniki malarskie. Od 14.00 w Awarii Prądu będzie można uczestniczyć w rodzinnych spotkaniach przy grach planszowych.

Program:

10.00-12.00 Warsztaty po sąsiedzku Na zajęciach uczestnicy poznają różne dziedziny sztuki z naciskiem na sztuki plastyczne. Każda niedziela to próba opanowania nowej techniki - decupage, quilling, string art.

Do tej pory goście zajmowali się robieniem doniczek, obrazów z kamieni, zegarów, makiet a nawet rzeźb! Główny cel: ma być wesoło, twórczo i kreatywnie.

12.00-14.00 Rodzinne Sploty Powrót do tradycyjnych metod rzemieślniczych, podczas których w gronie najbliższych wykonywało się przedmioty codziennego użytku. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się podstawowych splotów tkackich, wykorzystując wełnę, len, bawełnę i materiały z odzysku. Po każdym spotkaniu własne unikatowe dzieło - kilim, makatka, bieżnik, makrama lub gobelin - będzie można zabrać ze sobą.

14.00-16.00 Planszówki w Awarii Prądu Firlej zaprasza do Awarii Prądu na wspólne granie w planszówki. Wspaniała rozrywka gwarantowana, również dla osób nieobeznanych z nowymi grami. Awaria Prądu to dom dla rozmaitych gier rodzinnych, których zasady prowadzący wytłumaczy na miejscu w kilka minut. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Na Warsztaty po sąsiedzku oraz Rodzinne sploty obowiązuje zbiórka na materiały – 10 zł.

Szczegóły wydarzenia:
firlej.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia