Sébastien Beliah i Max Bober – koncert

Koncert będzie okazją do posłuchania Sébastiena Beliah i Maxa Bobera – muzyków, którzy obecnie mieszkają w Warszawie.

Kolejny koncert z cyklu dedykowanego akustycznym duetom będzie okazją do posłuchania Sébastiena Beliah i Maxa Bobera - znakomitych muzyków, którzy obecnie mieszkają w Warszawie. W Tajnych Kompletach zaprezentują oni kompozycje Philipa Cornera, Michaela Pisaro i Earla Browna oraz swoją autorską twórczość. 

Sébastien Beliah Kontrabasista pochodzący z Francji. Ukończył Konserwatorium Paryskie (kierunek: jazz), Regionalne Konserwatorium w Aubervilliers-La Courneuve (kontrabas) oraz Konserwatorium Muzyczne w Lyonie (pedagogika muzyczna). Przez osiem lat był liderem kwartetu jazzowego Wark oraz Ensemble Hodos, z którym wydał trzy płyty poświęcone twórczości Philipa Cornera.

Jest członkiem zespołów Un Poco Loco i Umlaut Big Band, a także orkiestry ONCEIM (l’Orchestre de Nouvelles Créations, Expérimentations et Improvisation Musicales) prowadzonej przez Frédérica Blondy’ego. W 2018 r. założył grupę muzyczną Lumpeks, która zdobyła główną nagrodę w konkursie Nowa Tradycja organizowanym przez Polskie Radio. Sébastien Beliah miał okazję występować w wielu prestiżowych instytucjach oraz na przeglądach muzycznych i artystycznych, m.in. Jazz d'Or Festival (Berlin), Banlieues Bleues Festival (Paryż), Fondation Cartier pour l'Art Contemporain (Paryż), Una striscia di terra feconda (Rzym), Achtbrücken (Kolonia), Guess Who? (Utrecht) czy Biennale Sztuki Współczesnej w Wenecji. W latach 2005-2016 uczył improwizacji jazzowej w Konserwatorium w Reims.

Max Bober Argentyński muzyk i kompozytor. W Buenos Aires studiował grę na skrzypcach, kompozycję i filozofię, a od 2017 r. kontynuuje naukę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W twórczości muzycznej szczególnie interesuje go eksperymentowanie z pojęciami ciszy, przestrzeni i rezonansu. Jego kompozycje bazują na relacjach miedzy wykonawcami, zawierając elementy minimalizmu, muzyki improwizowanej, poezji oraz fluxusowego performansu. Od jakiegoś czasu organizuje w Warszawie cykl koncertów A Letter to a Friend, który poświęcony jest dokonaniom grupy Wandelweiser. https://maxbober.bandcamp.com/ https://soundcloud.com/maks-bober

Tajne Komplety Przejście Garncarskie 2, 50-107 Wrocław 22.11.2019 (piątek) godz. 20:00 bilety: 20 zł

Szczegóły wydarzenia:
rozkurz.tumblr.com

Galeria

Powiązane wydarzenia